Zayıf görünmek için hangi renkler tercih edilmeli?

lacivert-bordo

Biz bayanların giyinirken pek çok detaya dikkat etmesi gerekir. Giydiğiniz kıyafetin rengi, modeli ve boyunun görünüşünüz üzerinde büyük etkisi vardır. Yanlış renk seçimi ile olduğunuzdan daha kilolu veya ince görünmeniz mümkündür. Bacaklarınız hafif toplu ve baseniniz genişse, açık renk dar paça bir pantolon fazlalıklarınızı ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle seçtiğiniz giysinin modeli kadar rengi de şıklığınızı belirler. Kilolu bayanların ilk olarak siyaha yönelmesi de bundandır. Siyahın zayıf gösterdiği herkes tarafından kabul görmüş bir gerçektir. Ancak zayıf bir görünüm için illa karalara bürünmek ve sıklıkla siyah giymeniz şart değil. Zayıf gösteren diğer renkleri tercih ederek kombininize hem biraz renk katabilir, hem de formda bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Dilerseniz zayıf gösteren diğer renkleri bir tanıyalım;

Kahve tonları; Açık ve koyu olmak üzere pek çok tona sahip olan kahverengi sizin için ideal bir seçenek olabilir. Fakat sütlü kahve gibi açık tonlar yerine daha orta veya koyu kahveleri tercih etmeniz önerilir. Koyu kahveyi beyaz bir aksesuar veya bol kesim bir üst ile destekleyerek şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Lacivert: Kusurları kapatmak için siyahtan sonra ilk akla gelen renk laciverttir. Lacivertin en koyu tonlarını tercih etmeden de formda bir görünüm elde edebilirsiniz. Lacivertin orta tonlarını ya da saks mavisini tercih ederek hem canlı hem de ince bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Bordo: Birkaç sezondur sonbaharın en revaşta renklerinden olan bordo, kışkırtıcı tonlardan biri. Bu rengin diğer bir güzelliği ise sizi ince gösterecek olması. Özellikle vişne çürüğü tonu size ayrı bir cazibe katacak. Bordoyu pudra pembe ya da koyu griyle kombinleyerek şık bir görünüm kazanabilirsiniz.

Diğer renkler: Zayıf görünme derdine kendinizi bu üç renkle sınırlamak zorunda değilsiniz. Pudra rengini seviyorsanız tepeden aşağı bu rengi tercih ederek dilediğiniz ince görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca siyahla örttüğünüz kusurlarınızı dilediğiniz renklerle kombinleyerek giyiminize canlı bir hava katabilirsiniz.