Yunan adalarında Santorini tatili

Santorini003

Benzersiz denizi ve volkanik yapısı ile büyüleyici bir güzelliğe sahip olan Santorini, Yunanistan’ın en beğenilen adasıdır. Volkan patlaması anında yerin kırılıp sulara gömülmesiyle oluşmuş geniş uçurumu Santori’nin ilgi çeken özelliklerindendir. Beyaz boyalı evleriyle meşhur olan Santorini Dünya’nın 5.en ünlü adasıdır.

Santorini’de genel olarak kuru ve rüzgarlı bir hava görülür. Gündüzleri sıcak havanın hakim olduğu bölgede, geceleri serin geçer. Yoğun kalabalığın yaşanmadığı ve havaların ideal olduğu bahar ayları Santorini’yi ziyaret etmek için uygun bir dönemdir. Çoğu otelin kapalı olduğu kış aylarında gidilmesi pek önerilmez. Ancak kültürel gezi amaçlı bir tatil planlıyorsanız konaklamanın ucuz olduğu kış aylarını tercih edebilirsiniz.

Santorini’ye  uçak yolculuğuyla, Atina aktarmalı seferlerle ulaşmanız mümkün. Eğer turla yola çıkmadıysanız Marmaris’ten Rodos’a giden feribotlara binip  Rodos’tan direk Santorini’ye uçabilirsiniz.

Şarapları ile ünlü adada Yunan mutfağına özgü zeytinyağlı yemekleri ve lezzetli deniz ürünlerini tadabileceğiniz pek çok mekan bulabilirsiniz. Pek çok lüks restoranın yer aldığı adada yunan mezeleri ve dünya mutfağının seçkin yemekleri ile kendinize ziyafet verebilirsiniz.

Mykonos’tan sonra gece hayatının en renkli yaşandığı durak olan Santorini’de her tarza uygun kafeler, barlar ve tavernalar yer almaktadır. Birbirinden eğlenceli mekanlarda keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Alınabilecekler listesinin en başında adaya özgü olan Santorini şarapları gelir. Bunun yanı sıra hediyelik eşyalar, yerel kıyafetler, Yunanistan’a has pek çok eşyayı Santorini de bulmak mümkündür.