Yılbaşı gecesini geçirebileceğiniz romantik oteller

Bu yılbaşı sevgilinizle birlikte geçirebileceğiniz ilk yılbaşınız mı veya bu geceyi fırsat bilerek aşk tazelemek mi istiyorsunuz? Ya da hiçbir zaman bir nedene ihtiyacınız olmadan romantiklik kanınızda varsa ve bunu her fırsatta doyasıya yaşamak mı istiyorsunuz?yilbasi_gecesi_romantik_geceler

Yılbaşı gecesi için aradığınız gibi bir ortam yaratabilmenin en iyi yolu en romantik otellerden birisinde yeni yılı karşılamak olabilir. Evde hazırlık yapmakla uğraşmaya gerek kalmadan, sadece yılbaşı gecesinin tadına varmak isteyenler için İstanbul adet biçilmiş bir kaftan. Sizin de tercihiniz yılbaşını bir otelde karşılamak ise, en romantik olanlar arasında birini bulup yerinizi şimdiden ayırtın.

İşte, yılbaşı gecesini geçirebileceğiniz romantik oteller:

Les Ottomans:

Aradığım romantizmde boğaz manzarası da olmalı diyenlerdenseniz Les Ottomans İstanbul’da bulacağınız en güzel ve en romantik butik otel. Otelin butik olması zaten onun özel olması için de yeterli değil mi? Eski hattat Muhsinzade Paşa’nın yalısı olan Les Ottomans o günlere ait havasını hiç yitirmemiş. Bu otel Feng Shui felsefesine göre yeniden dizayn edilmiş. Şık bir yılbaşı yemeğinden sonra boğaz manzarası eşliğinde en romantik akşamlardan birisi bu otelde sizi bekliyor olabilir.

Ajia Hotel:

Bu otele gelenler İstanbul sizin olsun, siz İstanbul’un diyorlar her defasında. Hem İstanbul’u bu denli yaşayan, hem de kendini İstanbul’a bu denli teslim eden başka bir yer daha var mı acaba? Beykoz Kanlıca’da minimalist bir hava içerisinde olan bu yalıdan inanılmaz bir butik otel yaratılmış. Hem şıklıktan ödün vermiyor hem de bir o kadar mağrur. Yılbaşı gecesinde romantizmin doruk noktasına AJia’da varamamak pek de mümkün değil.

Swissotel The Bosphorus:

Şehrin merkezinde konumlanmış olan bu mükemmel ötesi otel, modern havadan hoşlanan insanlar için ideal bir mekan. Sahip olduğu inanılmaz boğaz manzarası ise romantikler için bulunmaz bir nimet. Yılbaşı gecelerinin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Swissotel The Bosphorus romantik bir yılbaşı akşamı geçirmek isteyenlere hayallerini yaşatıyor.

Casa Lavanda Boutique Hotel:

Romantik ortamlar sessizdir. Herkesten ve her şeyden uzak, sadece sevdiğinizle olduğunuz ve en özel anların yaşandığı yerlerdir. Casa Lavanda Şile size tüm gözlerden uzak, mükemmel bir şıklık içerisinde romantik anlar yaşayabileceğiniz bir ortam sunuyor. Özellikle yılbaşı akşamı için tercih ettiğinizde, burada göreceğiniz hizmet ve hissedeceğiniz huzur sayesinde aşkınızı doyumsuz bir şekilde yaşayabilir ve romantik bir yılbaşı akşamı geçirebilirsiniz.

Shangri-La Bosphorus:

İçerisinde Bosphorus adı geçer de, o otel romantik olmaz mı? Boğazın eşsiz büyüsü romantizm için tek başına bile aslında yeterlidir. O büyülü görüntü eşliğinde yılbaşı akşamını geçirmek isteyen ve romantik bir mekan arayanlar için Shangri-La Bosphorus güzel bir seçim olabilir.