Yeni Yıl 2016

yeni-yil

Yeni yıl geldi çattı. Acısıyla tatlısıyla upuzun bir yılı daha geride bıraktık.
Şimdi yeni umutlara, yeni başarılara, mutlu ve huzurlu günlere merhaba deme zamanı.

2015’e kimi zaman sevinçten güldüğümüz, kimi zaman hüzünden ağladığımız pek çok anıyı sığdırdık. Herkes gibi hatalarımız da oldu, büyük başarılara da imza atabildik. Ancak hiçbir zaman hayattan zevk almayı bırakmadık. Her türlü olumsuzluğun sonunda yeni bir başlangıcın olduğunu, inanarak her zorluğun üstesinden gelinebileceğini fark ettik. Hatalarımızdan ders çıkarıp pozitif bir şekilde ileriye bakabilmeyi bildik. Şimdi acı tatlı anıları geride bırakıp yeni bir ben olmaya, yeni mutluluklara kucak açma vakti.

Yeni yıla sayılı günler kala, yılbaşı coşkusuyla keyifli hazırlıklar içerisindeyiz. Evlerimizin dekoruna yılbaşı ruhunu yansıtırken, yeni yıl akşamı için de planlar yapmaya başladık.

Yılbaşı akşamını evde geçirmeyi planlayanlardansanız, çam ağacınızı birbirinden renkli yılbaşı süsleri ve ışıl ışıl aydınlatmalarla süsleyip son derece şık bir yılbaşı sofrası hazırlayarak keyifli bir gece organize edebilirsiniz. Ailece veya arkadaşlarınızla geçireceğiniz yılbaşı gecesinde leziz bir akşam yemeğinin ardından, sevdiğiniz müzikleri dinleyip eğlenceli filmler izleyebilir, keyifli oyunlarla gecenizi renklendirebilirsiniz.

Yılbaşı gecesi dışarıda birbirinden renkli ve eğlenceli programlar oluyor. Bu anlamda sevdiğiniz sanatçının sahne aldığı bir yılbaşı partisine katılabilirsiniz. Ancak yılbaşında tüm mekanların her zamankinden daha pahalı olduğunu belirtelim.

Bu yılbaşı bir farklılık yapıp yeni yılı yaşadığınız şehirden kilometrelerce uzakta, uzun zamandır görmeyi hayal ettiğiniz bir yurt dışı şehrinde de karşılayabilirsiniz. Büyülü bir yılbaşı gecesi için Londra, Barselona veya Amsterdam harika bir seçim olabilir.

Bu ay yeni yıla girecek olmanın heyecanıyla tam bir parti havasında geçecek. Yılbaşı gecesi denildiğinde genellikle akla ilk gelen kırmızı renk ve pırıltılı elbiseler oluyor. Yılbaşı gecesi için özel bir programınız olsun veya olmasın bu çarpıcı geceye özenli hazırlanın. Simli ve payetli elbiseler, ışıltılı makyajlar ve göz alıcı saçlar yılbaşı gecesinin olmazsa olmazlarından. Doğru seçimler ve uygulamalarla gecenin yıldızı olabilirsiniz. Bu konuda sizlere yardımcı olmak adına yılbaşı saçı ve makyajına dair çeşitli öneriler ve kombin alternatiflerinden oluşan güzel bir rehber hazırladık.

Evinizde yılbaşı havası yaşatmanız için harika dekorasyon önerilerimiz de var. Birbirinden şık yılbaşı ağacı süsleme örnekleri, yılbaşı ruhunu yansıtan küçük aksesuarlar, renkli yılbaşı sofraları ve ilham verici dekoratif fikirleri sizler için bir araya getirdik.

Yeni yıla yaklaşırken hepimizi bir hediye alma telaşı da sarıyor. Yılbaşının en keyifli ve güzel yanlarından bir tanesi de bu. Ailemize ve sevdiklerimize alacağımız hediyelerle onların yüzünde kocaman bir gülümseme yaratabiliyoruz. Ancak hediye alırken karar vermek zor olabiliyor. Bu anlamda işinizi kolaylaştıracak birbirinden güzel ve yaratıcı hediye alternatiflerini sizler için seçtik. Sizin için hazırladığımız hediye rehberi sayesinde sevdiklerinize hediye seçmekte hiç zorlanmayacaksınız.

Kozmy olarak yeni yılda da yaşam enerjinizi yükseltecek ve hayatınıza keyif katacak faydalı bilgileri ve önerileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Sağlıklı yaşam tüyolarından güzellik sırlarına, huzur veren dekorasyon örneklerinden, stilinizi güçlendirecek detaylara, ilişkiler ile ilgili tüyolarımıza kadar pek çok konu ile sizlerle birlikte olacağız. Başarılı ilişkiler kurmanız ve güçlü bir iş kadını olmanız yolunda da sizin için birtakım önerilerimiz olacak. Kısacası yeni yılda da hayatınızı kolaylaştırıp, yaşamınıza renk katacak bilgileri ve ilham verici fikirleri paylaşmaya devam.

Size önerimiz 2016’da hayallerinizden vazgeçmeden, her ne olursa olsun umudunuzu kaybetmeden hayata sıkıca sarılmanız. Yeni yılda tam anlamıyla tazelenin. Yeni başlangıçlara adım atın, daha önce denemediğiniz aktivitelere yönelin. Mesela bir dans kursuna yazılın, yemek yapma konusunda kendinizi geliştirin veya farklı spor dallarını deneyin. Yeni yılda bol bol fotoğraf çekebilir, yeni bir kitapla ruhunuzu besleyebilir, uzak diyarlara yolculuk edip farklı yerleri keşfedebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra eğlenceyi hayatınızdan eksik etmeyin ve en önemlisi sağlığınıza dikkat edin.

2016; bedensel ve ruhsal anlamda arınıp huzurlu günler geçireceğiniz, dünyayı gezip yeni yerler keşfedeceğiniz, başarılı işlere imza atıp, mutlu anlara tanıklık edeceğiniz harika bir yıl olsun.

Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmeniz dileğiyle. Mutlu seneler…