Vücut şekline göre giyinmek için dikkat etmen gereken 10 madde

giyim

Şık ve zayıf görünmenin en önemli yolu vücudunu tanımak ve fiziğine uygun şekilde giyinmek. O halde giyinirken nelere dikkat etmemiz gerektiğine bir bakalım,

1-Geniş kalçalara sahip olup bacaklarının üst kısmı kalın ve belin inceyse, yüksek belli ve çan şeklinde kloş etekler senin için iyi bir seçim olabilir. Yüksek belli ve bacak kısmı geniş şortlar da ideal. Bunların üzerine kısa bluzlar giyerek bacaklarını olduğundan daha ince gösterebilir, hem de belinin inceliği ortaya çıkarabilirsin.

2-Eğer kalçaların genişse üzerine bol gömlek veya bluz tercih edebilirsin, ancak boylarına dikkat etmende fayda var. Ayrıca göğüslerin hemen altından bollaşan ve vücudu üçgen formuna sokan bluzlar de senin için uygun olmaz. O tarz bluzlar kalçalarını yarıda kesip üst bedenini kalın göstereceğinden kilolu görünmene neden olacaktır.

3-Küçük göğüslüysen, belini ortaya çıkaran kıyafetler tercih ettiğinde destekli sutyen kullanman vücut şeklini daha ön plana çıkaracaktır. Ancak küçük göğüsün dezavantajı gibi avantajı da vardır. Küçük göğüs insanı daha zayıf gösterir.

4-Karın bölgende fazlalığın varsa, ancak bacakların vücuduna oranla daha inceyse, düşük belli pantolonlar tercih edebilirsin. Üzerine ise bedenine oturan ve göğüslerinin hemen altından bollaşan tunikler veya bluzlar giyebilirsin. Tunikler bacağının üst kısmını örteceği için vücudunu daha zayıf gösterecektir. Ayrıca kısa ve dökümlü elbiseler de tam senlik. Bacağın ince olma avantajını kullanarak skinny pantolonlar, mini şort ve etekler giymenin tadını çıkarabilirsin. Üzerine ise karnını gizleyecek dökümlü bluzlar ya da büyük desenli üstler tercih etmelisin.

5-Eğer küçük göğüslere, dar omuzlara sahipsen ancak kalçaların belirginse, dikkatleri üste çekecek kıyafetler giymelisin. Üst bölgen için desenli açık renkli bluzlar ve büyük aksesuarlar tercih edebilirsin. Alt kısımda ise kalça kısmına doğru bollaşan kloş etek ya da çan etekler iyi bir kurtarıcı olabilir.

6-Kalçaların omuzlarına oranla fazla darsa ve bel çukurun yoksa, yüksek belli dar kloşlar tam sana göre.Bu mini etekleri dar ve kısa belli bluzlarla kombinleyerek oldukça şık bir görünüm elde edebilirsin.

7-Aşırı zayıfsan ve bacaklarının inceliğinden şikayet ediyorsan sana güzel bir tavsiyem var: diz üstüne çıkan çoraplardan giyerek bacaklarını olduğundan daha kalın bir görünüme sokabilirsin. Ayrıca ince bacaklarda o çoraplar oldukça hoş duruyor.

8- Göğüslerin büyükse, kloş etekler senin için pek doğru bir tercih olmayacaktır. Aksi halde hoş olmayan görüntülerle karşılaşabilirsin.

9- Yapman gereken şey; daima vücudunun güzel olan kısımlarını ön plana çıkarmak. Bacaklarını beğeniyorsan, bacak şeklini ön plana çıkaracak taytlar giyebilir, belinin inceliğini seviyorsan beli açıkta bırakan bluzlar tercih edebilirsin.

10- Göbeğin varsa ve bunu gizlemek istiyorsan bel kısmı lastikli bluzları tercih edebilirsin. Bu tip bluzlar göbeğinizin daha sıkı görünmesini sağlayarak, daha uzun ve zayıf görünmenize yardımcı olur. Göbeğini gizleyeceğim diye sürekli bol kıyafetler giymeye kalkma. O zaman sadece göbekli olmakla kalmayıp genel anlamda kilolu görünebilirsin. Basen ve göbek bölgenizdeki fazlalıkları gizlemenin bir diğer yolu ise uzun gömlekler. Uzun gömleklerle hem fit hem de spor-şık bir görünüme kavuşabilirsin.