Vücudu sıkılaştıran doğal tarifler

vücut-guzellik

Vücutta oluşan sarkmalar pek çok kadının ortak sorunu. Vücudun esnekliğini kaybetmesi sonucu ortaya çıkan bu cilt problemi birçok nedene bağlı olarak meydana gelebiliyor. Yaşlılık süreci, hızlı kilo alıp vermeler ve düzensiz spor yapımı bu sarkmaların oluşumunu hızlandırıyor.
Vücut sarkmaları yoğunlukla kalça bölgelerinde, kol üstlerinde, bacak ve karın bölgesinde karşımıza çıkıyor. Eğer sizde bu sorundan muzdaripseniz vücut toparlayıcı ve sıkılaştırıcı egzersizlere bir an önce başlamalı ve kasları güçlendirmek için yediklerinize dikkat etmelisiniz.

Vücudunuzu sıkılaştırmak için piyasada yüzlerce kozmetik ürün var. Ancak çoğu ateş pahası ve ne kadar etkili olduğu da muamma. O halde vücudunuzu sıkılaştırmak için doğal ürünlerden yararlanmaya ne dersiniz? Sizler için derlediğimiz tarifler ile doğal yollarla vücudunuzu sıkılaştıracak ve bütçenizi sarsmadan bu soruna çözüm bulacaksınız.

Sıkı ve diri bir vücut için doğal formül

Malzemeler : Portakal yağı , çilek yağı , kayısı yağı , yasemin yağı , susam yağı , kantaron yağı , avokado yağı ve yosun yağı .

Tüm bu malzemeleri derin bir kapta karıştırıp serin yerde 10 gün saklayın. Daha sonra karın ve bacak gibi problemli bölgelere sürün. Etkili bir sıkılaştırıcı olan bu karışımı uygulamadan önce yosun sabunuyla banyo yapmanızı öneririz. Böylece yağların daha iyi emildiğini göreceksiniz.

Cilt sıkılaştırıcı 

Malzemeler: Bir şişe gliserin, 5 Limon suyu, yarım kilo kırmızı acı biber, 1 şişe biberiye yağı

Gliserin ve biberiye yağını aktarlarda kolayca bulabilirsiniz. Kırmızı acı biberleri haşlayıp limon suyunda öldürün. Daha sonra bütün malzemeleri bir blender yardımıyla karıştırın. Hazırladığınız karışımı 3 gün karanlık ve serin bir yerde tutmanız gerekli. Bunun için karışımı koyduğunuz şişeyi folyo ile sarabilir veya dolapta bekletebilirsiniz. Bu doğal sıkılaştırıcıyı her gün düzenli bir şekilde kullanmaya özen gösterin. Bir saat bekledikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Bu doğal karışımı düzenli kullandığınızda cildinizin sıkılaştığını ve yenilendiğini fark edeceksiniz. Her iki tarif de yağların emilimini hızlandırarak vücudunuzu daha sıkı ve diri bir görünüme kavuşturacak.