Tek kişilik yatak odaları

Genç odalarına yönelik veya yalnız yaşayan yetişkinler için birbirinden güzel dekorasyon fikirlerini sizin için bir araya getirdik. Gelin bunlara bir bakalım.

oda

Yatak odasının olmazsa olmazlarından biridir komodinler. Komodin deyince her ne kadar çekmeceli, klasik komodinler aklımıza gelse de, artık farklı objeleri de komodin olarak kullanmak mümkün. Örneğin; sehpa, tabure gibi farklı objeleri komodin olarak değerlendirip farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Yatak başında klasik, alışagelmiş bir komodin yerine özel tasarım bir sehpa tercih ederek odanızın havasını değiştirebilirsiniz. Baş ucu lambası yerine kullanacağınız tavandan sarkıtmalı bir avize ise odanıza şıklık katacaktır. Odanıza enerjik bir görünüm kazandırmak için yatağın üzerini renkli kırlent yastıklar ile süsleyebilirsiniz.

ayna

Siyah karyolanızı eskitme beyaz bir komodin ile buluşturarak odanızda nostaljik bir hava yakalayabilirsiniz. Komodini zarif bir abajur ve çerçevelerle tamamlayarak şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Yatak başının üzerine asacağınız  farklı şekillerde aynalarla duvarınıza hareket, odanıza derinlik katabilirsiniz.

yatak-odasi

 

Genç kızınız için pastel tonların ağırlıkta olduğu romantik, sevimli ve şık bir yatak odası hazırlayabilirsiniz. Bunun için yavru ağzı ve krem tonları ideal bir seçim olabilir. Krem rengi kapitoneli bir yatak başını somon tonlarında aynalı bir komodin ile tamamlayarak harika bir uyum yakalayabilirsiniz. Yatak başının arkasında kalan duvarı, krem ve yavru ağzı tonlarında çiçek desenli bir duvar kağıdıyla kaplayarak romantik bir atmosfer yaratabilirsiniz. Perde ve yatak örtülerinizi krem ve yavru ağzı tonunda seçerseniz odaya bütünlük katmış olacaksınız.

Yatak başının üstünde kullanacağınız kelebek şeklinde aynalar ile mekana sevimlilik katabilir, çiçek figürlü, kollu avize modeli ile odanızdaki şıklığı arttırabilirsiniz.

su-yesili-oda

Su yeşilinin ağırlıkta olduğu zarif bir oda dekore ederek huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz. Küçük bir odaya sahipseniz yatağınızı pencerenin önüne konumlandırarak sabah güneşi ile güne başlayabilirsiniz. Yatağınızı minik desenli, kumaştan bir yatak başı ile tamamlayabilirsiniz. Yatağınızın yanı başında krem tonunda zarif bir şifonyer kullanın. Perdelerinizi yatak başınıza uygun renk ve desende tercih ederek uyumlu bir görüntü yakalayın. Yatağınızın üzerindeki duvarı kuşlu tablolar ve şapkalı duvar aplikleriyle süsleyerek odanızda sevimli bir hava yaratabilirsiniz.