Sömestrde çocuğunuzun keyifle kayabileceği 4 buz pateni alanı

Buz pateni keyifli bir aktivite. Sömestrde ailecek keyifli vakit geçirebileceğiniz bir aktivite arıyorsanız buz pateni bu spor aktivitelerinin başında gelebilir.

buz pateni

Kış aylarının en büyük eğlencelerinden biri de elbette karla oyun oynamak ve kayak yapmaktır. Eğer sömestr tatilinde bir kayak merkezine gitme olanağınız bulunmuyorsa buz pateni yapabilecekleri yerlere götürebilirsiniz. Her ne kadar çocuklarınız paten yapmayı bilmiyor olsa da eğitim alabilir ya da tek başlarına düşe kalka kaymayı öğrenebilir.

Sömestrde çocuğunuzun keyifle kayabileceği 4 buz pateni alanı

Buz Dünyası Airport AVM

Bakırköy’de bulunan bu buz pateni alanı 450 metrekarelik bir alana sahip. Haftanın her günü 10.00-21.40 saatleri arasında açık olan bu buz pateni alanı 2008 Mayıs’ta faaliyete geçmişti. İstanbul’un en büyük ve modern alışveriş merkezleri arasında bulunan Airport AVM’de bulunan bu pist sayesinde hem alışveriş yapabilir hem de çocuklarınızın sömestr tatillerinde eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Deneyimli eğitmen kadrosuna da sahip olan bu buz pateni alanında aynı anda 70 kişinin paten yapma olanağı bulunuyor. 4 yaş ve üzerindeki herkesin profesyonel ya da amatör olarak bu alanda eğlenceli vakit geçirmesi mümkün.

Silivrikapı Buz Pisti

Fatih’e bağlı Silivrikapı mahallesinde bulunan bu buz pisti içerisinde 200 seyirci kapasitesine sahip bir antrenman pisti, 900 seyirci kapasitesine sahip Olimpik Buz Pisti, fitness salonu, step-aerobik salonu, kafeterya, büfe ve 80 araç kapasitesine sahip bir otopark alanı buluyor. Artistik buz pateni yapma olanağını da bulabileceğiniz bu pistte hem çocuklarınızın keyifli vakit geçirmesini sağlayabilecek paten alanlarına hem de sizin istediğiniz gibi spor yapabilmenize olanak sağlayan spor aktivitlerine ulaşmanız mümkündür. Çocuklarınız deneyimli eğitmenler eşliğinde buz pateni dersi alırken siz de sağlıklı bir yaşam için spor yapabilirsiniz. İstanbul’un en büyük pisti olan ve olimpik ölçülerdeki bu pistin antrenman pisti bile 600 metrekarelik geniş bir alana sahip. Her gün 08.00-22.00 arası açık olan pistte çocuklarınız sömestr boyunca kesinlikle çok eğlenebilecek.

Buzluk Buz Pisti

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan ilk ve tek buz pisti olarak karşımıza çıkmakta olan Buzluk Buz Pisti, Ataşehir’de bulunan Optimum Outlet ve Eğlence Merkezinde bulunuyor. Dünyanın en ileri teknolojisiyle kurulmuş olan bu pist, 541 metrekarelik bir alana sahip. Dinlenme ve bekleme alanları da bulunan bu pistte çocuklarınız keyifli vakit geçirip yeni arkadaşlar edinirken, buz pateni yapmıyorsanız,  sizler de ev sıcaklığında çocuklarınızı bekleme olanağına sahip olabilirsiniz. Özel ışıklandırma ve ses efektleri de bulunduğundan çocuklarınızın alacağı buz pateni keyfinin daha da artacağını görebileceğiniz bu pistte onları izlerken kesinlikle en az onlar kadar keyifli anlar yaşayabileceksiniz.

Icessporto Metrocity Buz Pisti

Levent’te bulunan ve Essporto Fitness&Health Club’a bağlı olan bu geniş alana sahip buz pisti seyirciler için özel olarak hazırlanmış olan izleme platformu ve özel kafesi ile çocuklarını buz patenine götürmek isteyen annelerin birlikte keyifli zamanlar geçirmelerine de olanak sağlıyor. 650 metrekarelik geniş bir alana sahip olan ve her gün 10.00-22.00 arası açık olan bu pistte yüzden fazla çocuk rahatlıkla paten yapabilir. Çocuklarınız sömestr tatilinde, buz pateni pistinde kayarak keyifli vakit geçirirken sizler de diğer annelerle izleme platformunda sohbet ederek sosyalleşebilirsiniz. Üstelik pek çok show ve görsel etkinliğin de bulunuyor olması sebebi ile buz pistinde keyifli vakit geçirmek isteyeler için ideal bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.