Sömestr tatilinde çocuklarınızı götürebileceğiniz 8 park

Sömestr tatilinin gelmesiyle birlikte tüm ailelerde çocuklarını nasıl eğlendirebilecekleri yönünde planlar yapılmaya başlandı.

sömestr-8

Çocuklarınızı şehir dışına götürme olanağınız yoksa, sömestr tatili sırasında onları götürebileceğiniz  park alanları sayesinde eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Her ne kadar kış mevsiminde parkta ne yapılacak ki diye düşünüyor olsanız da, burada alınacak olan temiz hava ve doğayla baş başa vakit geçirmek çocuklarınız ve sizin için oldukça keyifli olabilir.

Çocuğunuzu götürebileceğiniz 8 park:

Göztepe 60. Yıl Parkı

Çocuk parkı ve köpek gezdirme alanı karşınıza çıkan bu park Caddebostan’da bulunuyor. Dalyan Parkı ile karşı karşıya olan bu park çocuklar için çok eğlenceli bir yer olabileceği gibi sizin de keyifle bir çay içeceğiniz doğru bir seçim olabilir. Yaz aylarında gittiğiniz zaman rengarenk lalelerle süslenen bu park sömestr tatilinde çocuklarınız için de vakit geçirebilecekleri değişik  bir yer olabilir.

Bebek Parkı

Çocuk parkı ve bahçe kategorisine alabileceğiniz bu parkta günün her saati huzur bulabilirsiniz. Bebek’te bulunan park çocuklar için eğlenceli bir oyun alanına sahip olduğu gibi yetişkinler için de deniz havasını alabilecekleri güzel bir tercih olabilir.

Özgürlük Parkı

Kadıköy’de bulunan bu park özellikle yaz aylarında insanları büyüleyebilecek bir görünüme sahip olsa da sömestr tatilinde çocuklarınızla temiz hava almak ve yürümek istediğiniz zaman tercih edebileceğiniz en ideal park alanı olarak karşınıza çıkıyor. Anadolu yakasının akciğeri olarak görülen bu park 120 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş olan ve her yaştan insanın keyifli vakit geçirmesini sağlayabilecek alanlardan biri. İçinde üç çocuk oyun grubu, koşu parkuru, basketbol ve futbol sahası, tenis kortu ve buz pateni pisti gibi alanları bulunan bu parkta hem siz hem de çocuklarınız oldukça eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

Emirgan Korusu

Emirgan’da bulunan bu park aynı zamanda bahçe ve tarihi yer olarak karşınıza çıkıyor. Çocuklarınız sömestr tatilindeyken ailecek gidip keyifli saatler yaşamanıza olanak sağlayan bir koruluk. Özellikle lale zamanında bir başka güzel olan bu güzel yer, kış mevsiminde de aldığı doğal görünüm ile hem sizi hem de çocuklarınızı mutlu edebilir.

Dünya Barış Parkı

Beşiktaş Ihlamurdere’de bulunan bu park için beton yapılar arasında kalmış olan doğal bir güzellik denebilir. Sömestr tatili yapan çocuklarınızın hem hava almasını  hem de gönüllerince oyun oynamalarını sağlayabileceğiniz  ideal parklardan biri.

Moda Parkı

Kadıköy’de bulunan bu park 1540 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş olan ve çocuklarınızın özgürce eğlenebilecekleri bir alan olarak karşınıza çıkıyor. Moda burnunda bulunan parktaki oyun alanları sayesinde çocuklarınız yaşıtları ile eğlenirken siz de deniz manzarasının tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Sizin için de kafa dinlemenize olanak sağlayacak bir yer olması nedeniyle güzel bir seçim olabilir.

Atatürk Arboretumu

Belgrad ormanının güneydoğusunda yer alan ve 296 hektarlık bir orman parçası olan Atatürk Arboretumu, çocuklarınızla beraber sizin de huzurlu ve eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz bir yer. Muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz bu alanda hem kış hem de yaz mevsiminde vakit buldukça gezintiye çıkmanız sizi mutlu edecek.

Gülhane Parkı

Fatih’te bulunan park Sarayburnu’ndan Sultanahmet’e kadar uzanıyor. Önceleri Topkapı Sarayının dış bahçesi olarak kullanılmakta olan parkta çocuklarınız gönüllerince koşturup oynayabilir, eğlenceli vakit geçirebilir.