Sömestr tatilinde çocuğunuzu götürebileceğiniz 7 tiyatro oyunu

Sömestr tatilinde çocuklarınızın keyifli vakit geçirmesini sağlayabilmek için yapabileceklerinizden biri, onları tiyatro izlemeye götürmek olabilir.

tiyatro

Pek çok aile çocuklarının sömestr tatilinde daha keyifli vakit geçirmesini sağlayabilmek için değişik aktiviteler arar. Özellikle küçük çocuklar için düzenlenmiş olan tiyatro oyunları oldukça ilgi çekiyor. Onların okuldan uzak oldukları bu dönemde kendi yaşıtları ile birlikte gülüp keyifli zaman geçirmelerini sağlar hem de siz çocuklarınızla birlikte eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Sömestr tatilinde çocuğunuzu götürebileceğiniz 7 tiyatro oyunu

Mucize Sensin

Bu tiyatro oyununda animasyon ve çizgi kahramanların süper yeteneklerinden etkilenmiş olan Keremcan’ın onlar gibi olağanüstü yeteneklere sahip olma isteğinden bahsediliyor. Öyle ki Keremcan bu güçlere sahip olmak için seçilmiş bir çocuk olduğuna inanmaktadır. Bu gücü keşfedebilmek için başına gelen kötü olaylar tiyatroda anlatılıyor.

Şeker ile Bulut

İki çocuğun tanışmasıyla başlayan bu interaktif etkinlikte çocukların arkadaşlık hikayeleri yaratıcı bir drama ile sergileniyor. Şeker utangaç bir çocukken, Bulut dışadönük bir çocuktur. Etkinlikte kendini ifade etme, grup içinde var olma ve başkalarıyla ilişki kurarak uyumlu hareket etmek amaçlanıyor. Bu tiyatro etkinliği sırasında çocuklarınızın yaratıcı yönlerinin gelişmesini de sağlayabilirsiniz.

Karınca Kararınca

Bildiğimiz Karınca ile ağustos böceği hikayesine yeni kahramanların eklendiği bir bu tiyatro oyununda, bütün yaz çalışıp kışın rahat eden karıncayla sürekli şarkı söyleyip dans etmek isteyen cırcır böceği ve yaşlı ninenin öyküsü anlatılıyor.

Karlar Ülkesi Kayıp Kar Tanesi

Çocukların keyifle izleyebileceği Karlar Ülkesi-Kayıp Kar Tanesi adlı tiyatro oyunu saraydan Kraliçe Elsa’nın gücünün kaynağı olan kar tanesinin çalınmasıyla başlar. Gün geçtikçe Elsa yorgun düşer. Tiyatro oyununda kar tanesinin bulunup bulunamayacağı anlatılıyor.

Kurşun Askerin Düşü

Tiyatronun konusu çocuklarınızın ilgisini çekebilir. Hitmus Krallığı’nın sahibi olan Kral Pinoke, tek askeri olan kurşun askerle beraber koca krallıkta tek başına yaşamaktadır. Tüm dünyaya hakim olma hayallerine sahip olan Kral, kurşun askere kendisini başkomutan yapacağı ile ilgili vaatlerde bulunur. Onlar bu hayallerle yaşarken Sevgi ve Barış adlı iki çocuk bu ülkeye gelir. Sevgi ve Barış isimleri ile daha önce karşılaşmayan ve bu kelimelerin anlamından korkan kral ve kurşun Asker, önce çocukları esir alsa da bir süre sonra yaptıkları hatayı anlayacaklardır.

Pamuk Prenses ve İki Cüceler

Tıpkı isminde olduğu gibi tiyatro oyununun konusuna baktığımız zaman bildiğimiz masaldan oldukça farklı olduğunu görebiliyoruz. Yedi cücelerden beşinin Hollywood’a gidip ünlü olduğu bu müzikalde ormanda kalan iki cüce sadece Utangaç ve Budala’dır. Bu iki cüce de eskiden yedi kişi yaşadıkları evin kirasını iki kişi ödeyemediğinden iki odalı bir eve taşınır. Keyifli ve eğitici bir oyun olması sebebi ile bu oyunu hem siz hem de çocuklarınız büyük bir ilgiyle izleyebilirsiniz.

Müziksiz Ülke

Çocuğunuz danslı ve müzikli oyunlardan hoşlanıyorsa bu oyunu kesinlikle çok sevecek. İsminden de anlaşılabileceği gibi tiyatro oyunu müziğin yasak olduğu bir ülkede geçiyor. Bir gün Çoban Marsiyas’ın kavalı icat etmesi ve kral tarafından cezalandırılmasıyla hikaye başlıyor. Prenses Defne’den yardım alarak bir müzik yarışmasına hazırlanan Çoban Marsiyas, bu yarışmada en iyi müziği çalıp yarışmayı kazanırsa ülkedeki müzik yasağı da kalkacaktır. Eğlenceli dansları ve müzikleri ile bu oyun çocuklarınızın keyifle vakit geçirebileceği tiyatro oyunları arasında yer alıyor.