Sezonun takı trendleri

Kıyafetinizi tamamlayan en güzel aksesuarlardan olan takılar, zevkinizi kolayca açığa çıkarır. Sade bir kıyafeti şık bir takıyla bambaşka bir görünüme sokabilir, gösterişli bir gece elbisesini zarif bir parçayla tamamlayarak abartıdan uzak bir görünüm yakalayabilirsiniz. Tabi takı tutkunuysanız birkaç parça asla size yeterli gelmez. Hele bir de moda düşkünüyseniz her sezon değişen trendlere uyum sağlamak asli görevinizdir. Gelin, 2014 ilkbahar/yaz takı trendlerine göz atalım.

zet-zincir

Zincirler

Bu yazın öne çıkan takı trendleri arasında zincirler başı çekiyor. Pek çok tasarımda kullanılan zincirler özellikle kalın ve gösterişli modelleriyle karşımıza çıkıyor. Genellikle kolye ve bilekliklerde göreceğimiz zincirler, daha çok altın tonlarında kullanılıyor.

zincir-fil

 

Cuff Bilezikler

Birkaç sezondur gözde olan kelepçe modeli bilezikler nam-ı diğer Cuff bilezikler popülerliğini koruyor. Hatta bu sefer her iki bileğe birden takılan Double Cuff trendiyle öne çıkıyor. Cuff bileklikleri kolunuz dışında dirseğe takarak da kullanabilirsiniz.

zet-bilezik

Dikey kolyeler

Yeni sezonun takı trendlerinden biri de dikey olarak kullanılan Statement kolyeler. Renkli doğal taşların kullanıldığı bu model kolyeler bayanların oldukça beğenisini kazanıyor. Sade bir giyim tarzına sahipseniz tek renkli, zarif tasarımlar sizin için iyi bir seçim olabilir. Renkli ve gösterişli takıları sevenler için ise rengarenk taşlardan oluşan bir statement kolye ideal olacaktır.

taşlı-kolye

kolye

zet-statement-kolye

Tasma Kolyeler

Son dönemlerde moda olan tasma kolyeler bu sezon da hakimiyetini sürdürüyor. Altın veya gümüş rengiyle ön plana çıkan tasma kolyeler, metal plaka şeklinde olanların yanı sıra kristal, inci ve zincirden yapılmış Choker kolyeler ile dikkatleri üzerine çekiyor.

tasma-kolye

İnci

2014 yazının takı trendleri arasında inci de yerini alıyor. Bu sezon incileri biraz daha büyük ve belirgin ölçülerde görüyoruz. Bileklik ve küpelerde de kullanılan inciye daha çok kolyelerde rastlıyoruz.

inciKristal

Bu yaz altın çağını yaşayan kristal pek çok takıda karşımıza çıkıyor. Kristal boncuklardan yapılan takılar kadar, kristalle donatılmış parçalar da dikkat çekiyor. Takılarda doğal kristal renginin yanı sıra rengarenk kristal boncuklar da kullanılıyor. Özellikle renkli kristallerden yapılan bileklik ve kolyeler büyük beğeni topluyor.

zet-kristal

Yıldız Figürü

Takılarda sıklıkla karşılaştığımız yıldız figürü 2014 yazında da etkisini sürdürüyor. Daha çok kolyelerde kullanılan yıldız şekli her daim favorilerden. Yıldızlı takılarda zincir ve kristal kullanımı da oldukça yaygın.

yıldız-kolye

 

yıldız-bileklik