Sezonun makyaj trendleri

Soğuk kış aylarına girmiş bulunmaktayız. Bu içimizin ürperdiği günlerde kendimizi iyi hissetmemizi sağlayacak şeylerden biri de güzel bir makyaj. Peki bu sezon makyaj modasında hangi renkler ön planda, neler trend? Gelin, sezonun en sıcak makyaj trendlerine göz atalım;

bordo-ruj-2

Bordo dudaklar
Kış aylarında dudaklara cazibe katan renklerden biri kuşkusuz bordo. Bordo rujlar en can alıcı tonlarıyla dudaklara seksi ve çarpıcı bir hava katıyor. Ayrıca kırmızı ve koyu renk dudaklar da başrolde.

pembe-ruj

Pembe Tonları
Yazın sıkça kullandığımız pembe tonları kışa devretti.Makyajınızda pembe tonlarını kullanarak içinizdeki genç kızı harekete geçirebilirsiniz.Allık dışında pembe tonunu kullandığınız görülmemişse, bu sezon tabuları yıkma zamanı. Toz pembe, şeker pembesi veya lila tonlarında ruj ve farlar ile sıcak bir görünüm yakalayabilirsiniz.

makyaj-2

Cat Eyes
Küçük bir dokunuşla bir kadına anında çekici bir görünüm kazandıran eyeliner, vazgeçilmez makyaj malzemelerinden biri. Eğer makyajınızla dikkat çekmeyi seviyorsanız, “Cat Eyes” olarak bilinen kuyruklu eyeliner uygulaması tam size göre. Sezonun yıldızı olan kuyruklu eyeliner ile bu sezon tüm bakışları üzerinize çekebilirsiniz.

dolgun-kirpik

Dolgun Alt Kirpikler
Alt kirpiklerinize maskara uygulama alışkanlığınız var mıdır? O halde bu duruma hiç yabancılık çekmeyeceksiniz. Bu sezon alt kirpikleri belirginleştirme zamanı! Alt kirpiklerinize yoğun maskara uygulayarak elde edeceğiniz dolgun görünüm ile makyajınıza farklı bir hava katacaksınız.

Ancak gözünüzde “dolly eyes” yani oyuncak bebek efekti yaratmak istiyorsanız makyanızın geri kalanında sade seçimler yapmanızı öneririz. Aksi takdirde hoş olmayan bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz.

mavi-far-2

Büyülü Mavi
Sezonun dikkat çeken makyaj trendleri arasında “mavi göz makyajı”nı belirtmeden olmaz. Turkuazdan saks mavisine kadar mavinin birçok tonu ile göz alıcı bakışlar yaratabilirsiniz. Eyeliner ile grafik desenler yapabilir veya simli farlarla ışıltılı gözlere kavuşabilirsiniz.