Sezonun göz bebeği: mini çantalar

mini-canta

Bu sezon sıklıkla karşımıza çıkacak olan mini çantalar sezonun gözde aksesuar trendlerinden biri. Hemen her markanın koleksiyonunda yer alan bu sevimli model, mini boyutlarıyla herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor.

2014 ilkbahar\yaz döneminde sezona damgasını vuran mini çantalar kış aylarında da etkisini sürdürecek gibi görünüyor. Moda defilelerinde ideal tamamlayıcı olarak gözümüze çarpan bu şirin çantalar, sokak modasının da favorileri arasına girmiş durumda. Şu sıralar bayanların kollarını büyük çantalar yerine bu küçük tasarımlar süslüyor.

kirmizi-canta

Deri, süet, PVC, silikon gibi materyallerden yapılan bu minik çantalar farklı renk ve modelleriyle adeta kendine hayran bırakıyor. İçine telefon, kredi kartı ve anahtarlık gibi ufak tefek eşyalarınızı koyabileceğiniz bu çantaların daha büyük boyutlarda olanları da var.

mini-cantalar

krem-mini-canta

Dünyaca ünlü markaların tasarımlarında da bu küçük modellere rastlamak mümkün. Özellikle Chanel, Prada, Celine ve Hermes gibi lüks markaların ikonik modellerinin mini versiyonları bayanlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Cüzdan büyüklüğünde, kısa saplı olan modeller bilekte veya elde taşınabilirken, uzun saplı, boyundan askılı olanlar da çapraz veya düz olarak kullanılabiliyor. Yandan asmalı çantalar, hem hafifliği hem de kullanışlılığıyla seyahatlerde de büyük kolaylık sağlıyor.

celine-canta

Hayvan figürleri, mimari simgeler ve yiyecek ambalajlarından esinlenerek dizayn edilmiş “Statement çanta” modelleri ufak boyutlarıyla bu trendin en ilginç örnekleri arasında yer alıyor. Eyfel kulesi, parfüm şişesi ve süt kutusu gibi sıra dışı tasarımlara sahip çantalar, mini çanta trendinin hakkını veriyor.

mini-canta-2

chanel-parfum-sisesi-canta

Sevimliliği ve şıklığıyla göz alan mini çantalar, büyük çanta severlerin de vazgeçilmezi olacak.