Sevgililer Günü yaklaşırken ilişkinizin ciddi olup olmadığını anlayın

ciddi-iliski

İlişkilere büyük umutlar besleyerek başlamak herkesin içinde bulunduğu bir durum. Ancak bazen işler beklendiği gibi gitmeyebiliyor. Aslında karşınızdaki erkek size bunların sinyalini gönderiyor, ancak bazen görmezden gelinebiliyor. Uzun süredir ilişkiniz devam ediyorsa fakat hala aynı yerde sayıyorsanız erkek arkadaşınız ilişkinizi ciddi görmüyor olabilir. Erkek arkadaşınızın ilişkinizi nasıl gördüğünü anlamanın 5 yolunu sizin için derledik.

Sizinle ilgileniyor mu?
Erkekler değer verdikleri kadınla ilgilenmeyi severler. Nereye gittiklerini, kimlerle olduğunu, eve ne zaman döneceğini bilmek isterler. Her gün görüşmeseniz bile, her gün konuşmanız bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Buluşma sonrasında sizi eve bırakmayı teklif etmesi de ilişkinin ciddiyet seviyesinin göstergelerinden biri.

Ailesi ile tanıştınız mı?
Aile ile tanışmak bir ilişkinin yeni bir boyuta taşınması demektir. Yani bir nevi ilişkinin seviye atlaması anlamına geliyor. Erkek arkadaşınız sizi aileden birisi ile tanıştırıyorsa ileriye dönük düşüncelerinin olduğu anlamına geliyor. Yanınızdayken ailesinden bahsetmiyorsa veya sizinle ilgili bir bilgileri yoksa erkek arkadaşınız ilişkinizi ciddi görmüyor demektir.

Ne sıklıkla vakit geçiriyorsunuz?
Tabii ki her gün beraber olacaksınız diye bir kural yok ancak haftada 1 gün bile zorlukla ya da büyük ısrarlar sonucu görüşüyorsanız size ciddi bir şekilde yaklaşmıyor demektir. Ayrıca arkadaşları ile buluştuğu zaman sizi davet etmesi de ciddiyetinin bir göstergesidir.

Başkalarının yanında nasıl davranıyor?
Kalabalık bir grupla beraber dışarı çıktığınızda erkek arkadaşınızın size karşı tavrının nasıl olduğuna dikkat edin. İlişkiye ciddi bakan bir erkek çevresindekilere aldırmadan size karşı ilgili olur. Ancak erkek arkadaşınız kalabalık ortamlarda elinizi tutmuyor, sarılmıyor veya sizden uzak duruyorsa ilişkinizin ciddiyetinde bazı şüpheleri var demektir.

Evlilik konusu geçiyor mu?
İlişkiye başladıktan belli bir süre sonra erkekler de kadınlar gibi planlar yapmaya, gelecek hayali kurmaya başlar. Tabii beraber olduğu kadını gerçekten seviyorsa. Zaman zaman evlilik konusu açılıyor ve konuyu değiştirmiyorsa ilişkinize gerçekten değer veriyor demektir.