Sevgililer Günü İstanbul’da gidebileceğiniz 9 romantik mekan

Sevgililer Günü yaklaşıyor.  14 Şubat gecesi  daha romantik bir gece için çiftler programlarını yapmaya başladı.

sevgililer-günü-4

Sevgililer Günü için planlar yapılmaya başlandı. Kimileri evde baş başa kalmak için hazırlık yaparken, kimileri de romantik bir restoranda bir akşam yemeği ya da partilerde ve kulüplerde eğlenerek bu özel geceyi geçirmeyi tercih ediyor.

Sevdiğiniz kişiyle daha özel bir Sevgililer Günü geçirebilmek için romantik mekan seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Sadece Sevgililer Günü’nde değil sizin için özel olan diğer zamanlarda ve yıl dönümü gibi kutlamalarınızda da bu mekanların romantik havasından faydalanabilirsiniz.

Sevgililer Günü İstanbul’da gidebileceğiniz  9 romantik mekan

A’jia Hotel ve Restaurant

Eşsiz bir boğaz manzarasında romantik bir yemekle gecenizi daha mükemmel bir hale getirmeyi istiyorsanız seçiminizi bu tarihi yalıdan yana kullanabilirsiniz. Restoran şeflerinin ödüllü kişiler arasından seçilmiş olması ve özellikle Akdeniz mutfağı konusunda oldukça iddialı bir menüye sahip olması nedeniyle A’jia Hotel ve Restaurant’ta unutamayacağınız bir Sevgililer Günü geçirebilirsiniz. Kanlıca’da bulunan Ahmet Rasim Paşa Yalısı’nda kurulmuş olan bu mekanda sevdiğiniz kişiyle sadece 14 Şubat’ta değil, sizin için özel olan tüm anlarda özel geceler yaşayabilirsiniz.

Sunset Grill & Bar

Kuruçeşme’de bulunan bu mekan hem dekorasyonu ile hem de Asya ve Avrupa’yı birleştirmekte olan boğazın eşsiz manzarasına sahip olması açısından sevdiğiniz kişiyle birlikte romantik bir akşam yemeği yemeniz için harika bir seçim. Türk mutfağının ve özellikle Akdeniz mutfağının seçme lezzetlerinin tadına bakma olanağı bulacağınız restoranda mekan ve manzara güzelliğinin yanı sıra lezzetli yemekler yeme olanağına da sahip olabilirsiniz. Şık bir mekan olmasının yanı sıra Sevgililer Günü için mekanda yapılan değişiklikler sayesinde de 14 Şubat’ta eşinizle ya da sevgilinizle oldukça romantik anlar yaşayabilmeniz mümkün.

sevgililer-günü-5

Topaz Restaurant

Eşsiz bir boğaz manzarasına sahip olan, kendinizi çok daha şanslı ve özel hissedebilmenize olanak sağlayacak olan mekanlardan biri olarak karşımıza çıkan Topaz Restaurant ambiyansı ile de sizi büyüleyebilecek bir yer. Gümüşsuyu’nda bulunan bu özel mekanın sahip olduğu manzaranın da etkisi ile zaten romantizmi rahatlıkla yaşayabileceksiniz. Mutfağının da oldukça iddialı. Canlı ve kozmopolit bir görünüme sahip olan mekanlardan hoşlanıyorsanız Topaz sizin için en doğru seçim.

Chilai Restaurant

Hemen boğazın yanında bulunan ve romantik restoran seçeneklerinden biri olarak karşımıza çıkan Chilai, iç mimarisi ile de dikkat çeken mekanlardan biri. İddialı bir menüye de sahip olması nedeniyle adından sıklıkla söz ettiriyor.  Dekorasyon konusunda eşiniz ya da sevgiliniz ilgili ise ve bulunduğu ortamların iç dekorasyonuna da önem veriyorsa Chilai bu konuda onu mutlu edebilecek yerlerden biri. Bebek’te bulunan bu şık ve her köşesinde lüksün bulunduğu mekan sevdiğiniz kişi ile daha özel anlar paylaşabilmenize olanak sağlayacağı için oldukça iddialı bir alternatif.

Kız Kulesi

Söz konusu İstanbul ve romantizm olduğu zaman şüphesiz adından bahsedilecek mekanlardan biri de Kız Kulesi olacaktır. Yüzlerce yıl öncesine dayanan tarihi ve bu süreçte edindiği romantik duygularla 14 Şubat Sevgililer Günü’nde eşiniz ya da sevgiliniz ile gidebileceğiniz en romantik mekandır. İçinde bulunan restoran ve barın büyülü bir atmosfere sahip olması ve dünya mutfağından çeşitli lezzetleri barındırması bakımından mutlaka gitmeniz gereken yerlerden biri. Muhteşem manzara karşısında içkilerinizi yudumlarken kesinlikle romantizmi iliklerinize kadar hissedebileceksiniz. Yüzyıllardır konumu ve hakkında çıkan efsaneleri ile romantizm denildiği zaman akla gelen ilk yerlerden biri olarak, Sevgililer Günü için bir an evvel rezervasyon yaptırmanız da fayda var.

Vogue

Adım attığınız andan itibaren romantik havası ile sizi memnun edebilecek mekanlardan biri olarak karşınıza çıkan Vogue, özellikle Sevgililer Günü için çok doğru bir seçim. Loş ışıkta İstanbul manzarasının tadını çıkarabilmenize olanak sağlayan bu mekanın bir yanının Topkapı Sarayı’na, bir yanının da Boğaz Köprüsü’ne bakıyor olması sayesinde  ve manzaranın da etkisi ile olağanüstü bir gece geçirebilirsiniz.

sevgililer-günü-7

Raika

The Marmara Oteli’nin 20’nci katında yer alan bu mekan boğaz manzarasının yanı sıra eşsiz bir gökyüzü manzarası ile de size güzel bir gece geçirmeniz için eşlik edeceğinden kendinizi çok daha özel ve romantik bir gece geçirirken bulabilirsiniz. Loş ışıkları ve hoş müziği ile bu özel gece sizi kesinlikle çok mutlu edecektir. Değişik mutfaklardan lezzetler bulabileceğiniz bu mekanda her şeyin kusursuz ilerliyor olması bu mekanı sadece Sevgililer Günü için değil aynı zamanda diğer özel günleriniz için de doğru bir seçim haline getiriyor.

Leb-i Derya

Her ne kadar denize sıfır bir mekan olmasa bile müthiş bir deniz manzarasına sahip olan Taksim’deki mekanda Sevgililer Günü gecenizin daha romantik bir hale gelmesi mümkün olacaktır. Mekanın kendine has romantik ambiyansı da göz önünde bulundurulduğu zaman lezzetli balık menüleri bulunan bu mekanı tercih etmeniz sizi de memnun edecek.

Zelda Zonk

Romantizm ve eğlence bir arada olsun isteyen çiftler için ideal mekanlardan biri olarak karşımıza çıkan Zelda Zonk, muhteşem Tarihi Yarımada manzarasına sahip olması bakımından sizin için ideal tercihler arasında yer alıyor. Adını Marilyn Monroe’den alan mekan, bu bakımdan da popüler İstanbul mekanları arasında. Yemeğinizi yerken romantizm yaşayabileceğiniz ve sonrasında da dj eşliğinde eğlenceli zamanlar yapabileceğiniz bu mekan gecenizin unutulmaz hale gelmesini sağlıyor.