Sevdiğinizi kendinizden uzaklaştıracak 6 şey

iliski

Sevdiğiniz erkeğin sizden uzaklaşmasına sebep olacak davranışlarda bulunmak istemiyorsanız sevdiğinizi sizden uzaklaştıracak 6 şey hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanız gerekir. Bu sayede sevdiğiniz kişinin sizden adım adım uzaklaştığını izlemek zorunda kalmaz ve üzülmezsiniz.

1- Güç çatışmalarından uzak durun: Günümüzde kadınlar da erkekler kadar iş hayatının içerisinde aktif olarak yer aldığından dolayı erkeklerin kendilerine güçsüz muamelesi yapmasından hoşlanmaz. Erkekler de kadınların kendilerinden daha güçlü olduğu algısına kapılmasını istemez. Bu sebeple kim daha güçlü çatışmasına girmeniz ilişkinizin zarar görmesine sebep olacaktır.

2- Aşırı sahiplenmeyin: Sahiplenilmek hem erkeğin hem de kadının hoşlandığı bir durumdur. Ancak bunun aşırıya kaçması durumunda her ne kadar karşınızdaki kişinin iyiliğini düşünüyor olsanız da sorunlar yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Özellikle karşınızdaki kişi hata yapmasın diye onu koruduğunuzu düşündüğünüz durumlarda bu durum karşınızdaki kişi tarafından güvenilmeme algısı yaratacağından oldukça tehlikeli olacaktır.

3- Aşırı kıskanç olmayın: Elbette pek çok kişi kıskanılmaktan hoşlanır ve hatta kendisini hiç kıskanmayan kişinin sevgisinden şüphe duyar. İnce bir çizgi olan kıskançlığın aşırıya kaçması durumunda kıskanılan kişi kendini aşağılanmış ve güvenilmeyen bir kişi olarak göreceğinden bu durum ilişkinizin zarar görmesine sebep olacaktır.

4- Samimi olmaya özen gösterin: Karşınızdaki kişi sizin duygu ve düşüncelerinizde samimi olmadığınızı düşünürse kaçınılmaz olarak sizden uzaklaşmaya başlayacaktır. Yapay ve yapmacık hareketler hem kadınların hem de erkeklerin sıkılmasına ve kaçmak istemesine neden olacaktır.

5- Yalandan kaçının: Tüm ilişkiler için gereken güven duygusunun oluşturulmasıdır. Oluşan güven duygusunun yıkılmasına sebep olabilecek davranışlardan biri olarak yalan, bir kişinin söylediğiniz her konuda “acaba doğru mu söylüyor” diye düşünmesine ve sizden sürekli şüphe etmesine sebep olacaktır. Bu sebeple bir ilişkide yalan uzak durulması gereken konuların başında yer alır.

6- Aceleci olmayın:Elbette birbirinizle bir ömür geçirmeyi düşünüyor olabilirsiniz, ancak daha ilişkinin başında karı koca gibi davranmanız karşınızdaki kişinin ve özellikle de erkeklerin korkup uzaklaşmasına sebep olabilecektir. Bu sebeple her şeyin bir zamanı olduğunu bilmeli ve işleri biraz ağırdan almalısınız.