Sergileme Sanatına Dair 7 Tüyo

Ev dekorasyonu ürünleri arasında önemli parçalarından biri de dekoratif aksesuarlardır. Sehpalarınızın ve şifonyerinizin üzerini süsleyen, raflarınızı renklendiren ve büfelerinizi canlandıran dekoratif aksesuarları hoş bir şekilde sergileyerek harika dekorasyonlar yaratabilirsiniz. Sizlere sergileme sanatına yönelik birtakım önerilerde bulunduk.

1

Sevdiğiniz objelere yer verin
Evinizde koleksiyoner ruhu yaşatmaya ne dersiniz? Bunun için küçük dokunuşlar yeterli. Filleri seviyorsanız ve evinize şans getireceğine inanıyorsanız, filli biblolar biriktirerek bunları konsolunuzun veya sehpanızın üzerinde sergileyebilirsiniz. Tarihe ilgi duyan biriyseniz, salonunuzun bir köşesinde osmanlı figürlü biblo setine yer vererek farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

3

Benzer formları kullanın
Benzer formlu objeleri yan yana koyarak sanatsal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ancak objelerin benzer malzeme ve tonlarda olmasına dikkat edin. Birbirine benzer formlarda irili ufaklı vazolarınızı bir sehpa üzerinde bir araya getirebilirsiniz. İçlerinden sadece birine çiçek koyarak vurguyu arttırın.

vazo-2

kahverengi-vazo

Kurabiye kutularını saklayın
Bazı kurabiye kutuları ve hediye paketleri o kadar şık ve güzel oluyor ki insan atmaya kıyamıyor. Bunları atmayıp içerisinde bisküvi saklayabilir veya takı, toka kutusu olarak değerlendirebilirsiniz. Birbirinden renkli ve şık kutuları dekoratif amaçlı da kullanabilirsiniz. Yuvarlak bir sehpanın üzerinde küçükten büyüğe alt alta dizerek hoş bir görünüm ortaya koyabilirsiniz.

hediye-kutusu

Tablolarla duvarı renklendirin
Farklı kanvas tablo ve duvar resimlerini bir arada kullanarak zıtlığın uyumundan yararlanın. Küçük büyük çeşitli tablolarınızı altlı üstlü asarak duvarlarınıza hareket katabilirsiniz.

tablo-duvar

İlüzyon yaratın
Yatay bir şekilde duran kanepenizin olduğu duvarda veya yatak başı duvarında tablolarınızı dikey olarak asıp zıt geometri kullanabilirsiniz. Böylece mekanın daha yüksek algılanmasını sağlarsınız.

yatak-tablo

tablo-saat

Aralara farklı objeler serpiştirin
Duvar raflarınızda farklı objeleri bir arada kullanarak kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Etnik desenli objeleri seviyor olabilirsiniz. Ancak hepsini yan yana sergilemek yerine, aralara kitaplar, kutular ve farklı formda birkaç obje iliştirerek bu algıyı hafifletebilirsiniz.

duvar-rafi-dekor

duvar-rafi-kırmizi

Anılarınızı sergileyin
Fotoğraflarınızı sergilemek için yaratıcı bir fikir arıyorsanız, basit ama etkili bir önerimiz var. Bu anlamda metal çamaşır askılığını denemeye ne dersiniz? Metal çamaşır askılığının bir parçasını duvara dayayıp üzerine en keyifli anlarınızdan oluşan fotoğrafları mandalla asabilirsiniz. Üstelik taşınabilir olduğundan dilediğiniz yere koyma imkanınız var.

Farklı kategorilerde 250.000’in üzerinde ürünün yer aldığı Kliksa, aydınlatma, mobilya, ev tekstili, banyo, mutfak ve ev gereçleri, bahçe mobilyası, yapı market gibi aradığınız birçok ürünü internet üzerinden satın almanızı sağlıyor.

Kliksa.com’un sunduğu birbirinden güzel mobilya ve dekorasyon ürünleri ile evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz. Kliksa, uygun fiyatlı ve kampanyalı dekorasyon ürünleriyle evini yenilemek isteyenleri bekliyor.