Sehpalar ile Evinize İşlevsellik ve Şıklık Katın

Detayların dekorasyonu şekillendiğinin bilincinde olan Enza Home, farklı tasarımlara hitap eden geniş sehpa koleksiyonu ile işlevsellik ve görselliği bir araya getiriyor. Sehpalar, her ne kadar dekorasyondaki temel unsurlardan biri olmasalar da, verilmek istenen vurguyu sağlamanın pratik yollarından biri olarak görülüyor. Duvarlar, zemin ve büyük mobilyalarla oluşturulan atmosferi tamamlayıcı etkilerinin yanı sıra sağladıkları işlevsellikle yaşam alanınızı daha etkili kullanmanıza yardımcı oluyor. Farklı boyutlarda üretilen sehpa modelleri, farklı zevklere hitap eden tasarımları sayesinde kişiliğinizi evinize yansıtmanın ev kolay yollarından biri olarak kabul ediliyor.

Doğru Yerde Doğru Model Tercihi

Ağırlıklı olarak salon ve oturma odası dekorasyonunun tamamlayıcı unsurları olarak görülen sehpalar, aklınıza gelebilecek her yerde tercih edilebiliyor. Yatak odanızdaki ağır havayı yumuşatmak için minimalist çizgiler taşıyan bir modeli başucunuza konumlandırabilir ya da bir salonda değerlendirerek kahve içilebilecek bir köşe oluşturabilirsiniz. Geniş salonunuzdaki boşluk hissini büyükçe bir sehpa ile aşabileceğiniz gibi set halinde satılan sehpaları odanın farklı köşelerine yerleştirerek bütünlük yakalayabilirsiniz. Kitaplığınızın yanına küçük bir sehpa modeline, rahat bir koltukla birlikte yer verebilir, loş bir aydınlatma ile birlikte günün stresini atabileceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz.

Genellikle ağır salonların vazgeçilmez dekorasyon ürünü olan orta sehpa modelleri, sevdiklerinizle ettiğiniz sohbetlerin ve diğer paylaşımlarım en büyük tanıkları oluyor. Tasarımcılar günümüzde sadece ağır işlemelerle bezeli orta sehpalara yer vermiyor. Nostaljik çizgiler barındıranlardan otantik ve hatta minimalist tasarımlara sahip orta sehpaları da beğenilere sunuyor. Odanızı ağırlaştıracağından çekiniyorsanız daha sade tasarımlara yönelebilir, dilerseniz mavi, turuncu ve mor gibi iddialı renkler tercih ederek kullandığınız alana bir parça renk ve hareket katabilirsiniz.

Ortamı Isıtmak için Doğal Malzemeler

Doğal ahşap görünümüne sahip sehpalar, ortamı ısıtmanın bilinen en pratik yolu olarak kabul ediliyor. Ceviz, meşe, masif ya da çam gibi materyallerden üretilmiş modellerle sıcaklık katabileceğiniz gibi ahşap görünümlü modellere de göz atabilirsiniz.

Eskitilmiş ahşap görünümlü sehpalar, nostaljik ya da otantik döşenmiş ortamlara çok yakışıyor. Modern döşenmiş bir salonda eskitilmiş görünüme sahip ürünlere yer vererek, samimi olduğu kadar düşünülmüş bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Bakır ya da gümüş görünümlü aksesuarlarla beraber nostaljik görüntüyü tamamlayabilir, antika telefon ve müzik kutusu gibi parçalarla tüm ilgiyi üzerlerine toplayabilirsiniz.

İşlevselliğin Ön Planda Olduğu Parçalar

İşlevsellik söz konusu olunca pek çok kişi tasarımın görsel kısmından ödün verilmesi gerektiğini düşünebiliyor. Oysa çok kullanışlı yan sehpa modelleri, özellikle dar alanların dekorasyonunda önemli etkiler bırakabiliyor. Küçük bir salonunuz ya da odanız varsa, çarpıcı tasarımlara sahip yan sehpalara yönelerek odanızı bir miktar daha geniş gösterebilirsiniz. Küçük boyutlarda tercih etmeniz gereken modeller arasında köşelere ya da koltukların yanlarına yerleştirilerek kullanabileceğiniz ürünler olduğu gibi direkt olarak koltuğun kol kısmına monte ederek değerlendirebileceğiniz ürünler de yer alıyor. Alan problemi yaşıyorsanız kanepe ve koltuk kenarlarına sabitleyerek kullanabileceğiniz modellere yönelebilir, alandan büyük oranda tasarruf edebilirsiniz.

Salonunuzun dar olduğundan şikayetçiyseniz zigon sehpa işinizi kolaylaştırabilir. Farklı boyutlardaki sehpaları barındıran zigon sehpalar, ihtiyaç anında her zaman elinizin altında oluyor. Odanızda çarpıcı bir etki bırakmak için farklı renkleri barındıran sehpalara yönelebilir, dekorasyonunuzu yumuşatmak adına oval ya da yuvarlak tasarımlara ağırlık verebilirsiniz. Kalabalık görüntüden hoşlanmıyorsanız tek bir sehpa gibi görünen ürünlere bir şans verebilirsiniz.

Evinizin atmosferinden eksik kalan bir şeyler olduğunu mu hissediyorsunuz? Birbirinden şık ve işlevsel Enza sehpa modellerine göz atarak evinizin havasını bütünüyle değiştirebilirsiniz. Yenilikçi dekorasyon fikirlerini değerlendirerek evinize kusursuz bir görünüm kazandırabilirsiniz.