Saç renklendirmede akla ilk gelen isim: Ahmet Çoban

Ahmet Çoban, saç renklendirmede röfle, gölge, highlight, lowlight, ombre, sombre, brushlight, facelight gibi işlemlerin öncüsü olarak ünlü isimlerin saçlarına renk veriyor…

Garage Hair Repair Studio’nun kurucusu ve saç renklendirme uygulaması brushlightı geliştiren, aynı zamanda Garage Organics markalı ilk kuaför çıkışlı ürünlerin yaratıcısı ünlü kuaför Ahmet Çoban, saç tasarımında yenilikçi uygulamaları ile sektörün “trend öncüsü” konumunda. İstanbul’da Levent, Nişantaşı ve Caddebostan şubelerinde, İzmir’de ise Alsancak şubesinde müşterileri ile yakından ilgilenen, onlara saç kesimi, saç bakımı ve saç renklendirilmesi konularında en ideal çözümleri sunan Ahmet Çoban, tüm müşterileriyle birebir ilgileniyor. Ahmet Çoban için yüz şeklinin, ten renginin, saç tellerinin kalınlığının, saçın gürlüğünün ve dalgasının önemli bir rolü bulunuyor.

L’Oréal Paris renk uzmanı olan Ahmet Çoban, saç tasarımı alanında getirdiği yenilikçi vizyon ile tanınıyor. Ece Vahapoğlu, Vildan Atasever, Merve Boluğur, Burcu Esmersoy, Güzide Duran, Didem Soydan, Neslişah Alkoçlar, Yüksel Ak gibi birçok ünlü isimle çalışan Ahmet Çoban, saç renklendirmede röfle, gölge, highlight, lowlight, ombre, sombre, brushlight, facelight gibi işlemleri titizlikle uyguluyor. Ahmet Çoban, brushlight adı ile patentini aldığı özel fırça tasarımı sayesinde boyanın doğal geçişlerle dağılmasını sağlıyor ve böylece saçlar doğal highlight’lar kazanıyor. Ahmet Çoban brushlight’ın ömrünü uzatmak ve parlaklığını uzun süre korumak için banyodan önce kendi markası olan Garage Organics ürünleri ile saç bakımı yapılmasını öneriyor.

Ahmet Çoban’ın formülleriyle hayata geçirilen Garage Organics markalı saç ve cilt bakım ürünleri, dünyanın en prestijli organik ürün sertifikalarından ETKO ve COSMOS ORGANIC sahibi. Çoban’ın Garage Organics saç ve cilt bakım ürünleri garageorganics.com online mağazasından, Teşvikiye’deki Fulya eczanesinden ve Beymen mağazalarından temin edilebiliyor. Formülündeki %98.2 saf ve organik Aloe vera bakımı ile cildi ve saçları beslerken, hücreleri yenileyen Garage Organics Aloe Gel; saçı onaran, içeriğindeki vitamin ve minerallerle saçı besleyen Garage Organics Hair Balm ve saçın gelişimini destekleyerek kepeğe engel olan, saçın kolay şekil almasını da sağlayan Garage Organics Hair Serum Garage Organics’in öne çıkan ürünleri arasında yer alıyor.

Ahmet Çoban kimdir?

15 yaşında kuaförlüğe başlayan Ahmet Çoban, 2008 – 2012 yılları arasında MOS’ta kariyerine devam etti ve kurumun en genç yöneticilerinden biri oldu. 2012 yılında Nişantaşı’nda Makas markası ile şubesini açtı. Etiler ve Nişantaşı’nda ikinci bir salon açarak yoluna 3 Makas şubesi ile devam etti. Bu dönemde ombre, brushlight, chilla, sunkissed, transparan boya gibi birçok farklı uygulama ve renklendirme tekniklerini geliştirdi.

Saç bakımında en çok merak edilenleri garageorganics.com web sitesindeki Garage Blog sayfasında paylaşan Ahmet Çoban; Garage Organics ürünlerinin en doğru kullanım yöntemleri, saç problemleri, saç modası, Garage Organics ürünlerindeki kampanya duyuruları ve saç bakımına dair birçok konuda bilgi ve deneyimlerini aktarıyor.

Ahmet Çoban’ın saç bakımına dair fikirlerini, yenilikçi yaklaşımlarını, doğal saç ve cilt bakım ürünleri markası Garage Organics ürünlerini, Çoban’ın kişisel sosyal medya hesaplarından, garageorganics.com web sitesinden, Garage Hair Repair Studio’nun Instagram ve Facebook sayfalarından takip edebilirsiniz. Garageorganics.com web sitesinde Garage Organics ürünlerini yakından inceleyebilirsiniz.