Renkli duvar kolajları

duvar-resimleri

Evinizin dekorasyonunda kendinize özgü bir köşe yaratmaya ne dersiniz? Mağazalarda satılan duvar süsleri, tablolar vb. dekoratif aksesuarlardan sıkıldıysanız, size harika bir önerimiz var. Son zamanların popüler uygulamalarından biri olan “kendin yap” fikirleri ile özgün ve şık bir duvar dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Aile fotoğraflarınızı veya keyifli anlarınızdan oluşan resimlerinizi çerçevelere hapsetmek yerine, hoş bir kolaj halinde direk duvarınıza asın. Böylece hem duvarınızı delmeye ihtiyaç duymayacak, hem de faklı bir hava yakalayacaksınız.

diy-duvar-sanati

Boş duvarlarınıza bir bakıp süslemek istediğiniz yere karar verin. Nasıl bir kolaj yapacağınız konusunda boş bir kağıda örnek hazırlayabilirsiniz. Nasıl asacağınızı önceden belirlerseniz kötü sürprizlerle karşılaşma ihtimaliniz o kadar azalır. Resimlerin duruşuna ve yerine karar verdikten sonra, sıra geldi uygulama aşamasına. Beğendiğiniz resimlerinizi duvar yapıştırıcısı yardımıyla belirlediğiniz yerlere yapıştırın. Küçük bir dokunuşla bambaşka bir hava kazanmak bu olsa gerek.

fotograf-duvar

Dilerseniz tüm duvarı küçük fotoğraflarla kaplayıp sıra dışı ve renkli bir görünüm yakalayabilirsiniz. Mutfağınızın boydan boya boş olan duvarı bu uygulama için ideal olacaktır.

duvar-fotograf-2

Ayrıca koridordaki boş olan duvarınızı ise baştan aşağı çocuklarınızın fotoğraflarıyla süsleyebilirsiniz. Fotoğrafları siyah beyaz bastırarak nostaljik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

foto-duvar

Duvarın bir ucundan bir ucuna ip bağlayıp polaroid fotoğraflarınızı mandalla asarak hoş bir duvar dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

kalp-resim-2

Resimlerinizi kalp şeklinde görülecek halde yapıştırarak sevimli ve romantik bir köşe oluşturabilirsiniz.

duvar-yazisi

Bu duvar kolajı sadece resimlerden oluşacak diye bir kaide yok. Sevdiğiniz sözler, duvar yapıştırıcıları ve akla gelebilecek birçok farklı uygulamayla bu fikri geliştirebilir, kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Yemek odanızda büfenizin üzerindeki duvarı aynayla doldurmak yerine, hayata pozitif bakmanızı sağlayacak güzel bir sözle süsleyebilirsiniz.

soz-yatak-odasi

Sizin için önemli olan bir sözü yatak başınızın arkasında kalan duvarda sergileyebilirsiniz. Bu, yatak odanıza farklı bir hava katarken, sizi zaman zaman derin düşüncelere daldıracak.