Raf ünitelerini değerlendirmek için harika dekorasyon fikirleri

Raflı kitaplıklar veya raf üniteleri biblolardan kitaplara, çerçevelerden çeşitli eşyalara kadar birçok objeyi saklayıp sergilemek için şık ve kullanışlı bir alternatif. Ancak raf üniteleri sadece eşyalarınızı koyup aksesuarlarınızı sergileyeceğiniz bir mobilyadan ibaret değil. Raf ünitelerini değerlendirmenin pek çok yolu var. Sizler için birkaç güzel ve kullanışlı örneği bir araya getirdik. 
raf-uniteleri-kolaj
Klasik komodin modellerinden sıkıldıysanız, farklı ve kullanışlı alternatifleri deneyebilirsiniz. Bu anlamda raf üniteleri iyi bir seçim olabilir. Boyut ve işlevsellik bakımından ideal bir komodin istiyorsanız dört bölmeli alçak raf ünitelerini tercih edebilirsiniz. Sade bir raf ünitesi deyip geçmeyin, önemli olan onu güzel ve şık aksesuarlarla tamamlamanız. Resimdeki örnek bu konuda size ilham verebilir.
komodin-raf
Raf üniteleri sade ve kullanışlı bir servis sehpası veya içki büfesi arayanlar için de ideal. Tercihinize göre dört veya altı bölmeli bir raf ünitesine tekerli ayak ilave edip onu servis sehpası olarak kullanabilir, dilerseniz şık bir ayakla modern bir içki büfesi haline getirebilirsiniz.
servis-sehpasi
Birkaç bölmeli kitaplığınız var, ancak kitaplığınızı değiştirmek istiyorsunuz veya onu farklı bir şekilde kullanmayı düşünüyorsunuz diyelim. O halde onu tv sehpasına çevirmeye ne dersiniz? Bunun için birkaç küçük dokunuş yeterli. Bölmeli kitaplığınızı yatay çevirip altına ayak ekleyerek şık bir tv sehpasına dönüştürebilirsiniz.
tv-standi
Raf üniteleri salon, yatak odası ve mutfağın yanı sıra banyolar için de kurtarıcı bir parça. Banyonuzda fazla yer kaplamayacak, pratik ve kullanışlı bir saklama alanına ihtiyacınız varsa, bu anlamda raf üniteleri ideal bir tercih olabilir. Sahip olduğunuz alana göre ister dört bölmeli, ister daha büyük veya uzun raf ünitelerini banyo dolabı olarak değerlendirebilirsiniz.
Resimde olduğu gibi banyonuzdaki alanın bir kısmında bölmeli raf kullanıp, diğer bölümünde ayaklı bir tezgah kullanabilirsiniz. Bu bölümün altını boş bırakıp çamaşır sepetiniz için yer açabilirsiniz.
banyo-dolabi
Birkaç bölmeli bir kitaplığı saklama alanlı banka veya kanepeye çevirmeniz de mümkün. Nasıl olur diyorsanız bunun için birkaç dokunuş yeterli. Kitaplığı yatay çevirip üzerini minderli bir kumaşla kaplatın. Bölmelerini kutular veya sepetlerle kapatarak şık bir saklama alanı oluşturabilir, minderin üzerini renkli yastıklarla süsleyerek keyifli bir oturma köşesi elde edebilirsiniz.
kanepe
sedir-2