Paris Disneyland Park’ta mutlaka görmeniz gereken 5 yer

Disneyland-Paris-002

Euro Disney tarafından işletilen Disneyland, Paris şehir merkezinin 32 kilometre dışında bulunan Marne la Vallee adındaki yeni bir kasabada bulunuyor. Paris’e gittiğinizde en az 1 gününüzü ayırarak Disneyland’ı gezebilirsiniz. Disneyland Paris’te Disneyland Park ve Walt Disney Studios Park olmak üzere 2 park bulunmaktadır.

Paris gezinizde Disneyland Park’a giderseniz görmeniz gereken 5 yer;

“It’s a Small World” – Fantasyland
Ailenizle birlikte dünyanın en eğlenceli müzikal turuna çıkın . Tüm milletlerden insanların şarkılarına eşlik edeceğiniz ve ünlü “It’s a small world” kendinizden geçeceğiniz keyifli anlar sizleri bekliyor. Gün boyunca şarkı söylemeye doyamayacaksınız.

Space Mountain : Mission 2 – Discoveryland
Fırlatma rampamız sizi G kuvvetinden yüksek bir kuvvetle uzaya gönderip geri getirirken kemerlerinizi bağlayın!

Big Thunder Mountain – Frontierland
Mississippi’nin doğusundan geçen en hızlı ve en çılgın tren ile eğlence dolu anlar yaşayacaksınız. Her dönüşte çıngıraklı yılan ve kurtlarla karşılaşabilirsiniz.

Pirates of the Caribbean – Adventureland
Korsanların dünyasıyla tanışmaya hazır olun. Dünyanın en tehlikeli korsanları ile adrenalin dolu yolculuklara çıkma zamanı.

Buzz Lightyear Laser Blast® – Discoveryland
Buzz, Evil Zurg’la karşı karşıya ve yardımına ihtiyacı var! Star Cruiser’ınızda 360° dönün ve kainatı düşman hedeflerinden kurtararak puanlar kazanın ve elit Space Rangers’ın bir üyesi olun.

Paris Disneyland ve diğer tatil yazıları için Hayatsenin.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Hayatsenin.com