Oturma odasına düzen getirin

Evin en çok vakit geçirilen bölümlerinden olan oturma odaları, hareketliliğin yoğun olduğu yerlerden biridir. Ayak altında duran pek çok eşya nedeniyle kolayca dağılabilir.

oturma-odasi

Çok amaçlı mobilyalar tercih edin
Oturma odasında düzen sağlamak için yer kazandıran, çok amaçlı mobilyalardan yararlanarak ekstra depolama alanları yaratabilirsiniz. Koltuğunuzun arkasına yerleştireceğiniz L şeklinde bir açık dolabı hem büfe, hem de saklama alanı olarak kullanabilirsiniz. Altı bölmeli bir orta sehpa tercih ederek de eşyalarınız için fazladan depolama bölümüne sahip olabilirsiniz.

sehpa

Duvar rafı kullanın
Duvarlarda raf ünitesi kullanarak fazla eşyalarınızı veya dekoratif aksesuarlarınızı düzenli bir şekilde sergileyebilirsiniz. Eşyalarınız her an elinizin altında olacağından aradıklarınızı bulmada zorluk yaşamayacaksınız.

duvar-rafı

 

Çekmeceli veya raflı sehpalar kullanın
Gazete, dergi ve pek çok broşür ortalıkta kalabalık yapabilir. Bunun için çekmeceli veya raflı masa ve sehpalar kullanarak bu tarz eşyaları derli toplu bir şekilde saklayabilirsiniz. Gazete ve dergi dışında  ufak tefek eşyalarınızı da burada muhafaza edebilirsiniz.

cekmeceli-sehpa

Eşya kalabalığından kurtulun
Raflarınızda veya çekmecelerinizde sakladığınız lüzumsuz eşyalarınızı gözden geçirmenizde yarar var. Dinlemediğiniz ya da izlemediğiniz CD ve DVD’leri belirleyip işinize yaramayanları atabilirsiniz.

tv unite
Odanızda kablo kalabalığından ötürü karmaşık bir görüntü oluşmasını istemiyorsanız, DVD Player dahil her türlü teknolojik özelliğe sahip televizyonları tercih edebilirsiniz. Böylece oturma odasındaki eşya fazlalığını da azaltmış olursunuz.

Televizyonu duvara monte ettirerek yerden kazanabilir, dolaplı ve raflı televizyon üniteleri ile ekstra saklama alanları elde edebilirsiniz.

tv