Ona güvenmemeni gerektiren 6 belirti

kadin-erkek-guven

Bir ilişkinin en önemli yapı taşlarından biri olan güven duygusu kolay oluşmadığı gibi, küçük bir yanlışla rahatlıkla kırılabiliyor. Erkek arkadaşınıza güvenip güvenmeme ya da güvenmeye devam edip etmeme konusunda endişeler yaşıyorsanız bazı davranışlarına dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

Erkek arkadaşınızın sizden sakladığı bir şey olup olmadığını ya da güveninizi zedeleyecek bir şey yapıp yapmadığını merak ediyorsanız, bu 6 belirti size yardımcı olabilir.

1- Telefon saklama: Eşiniz ya da erkek arkadaşınız telefonu ile sıklıkla zaman geçiriyor ve bir yere gittiği zaman telefonunu sizinle aynı yerde bırakamıyorsa şüphe edeceğiniz bir şeyler var demektir. Yanınızda siz varken telefonuna bakmaması ya da mesajlara cevap vermemesi de aynı şekilde değerlendirilebilir.

2- Türlü bahanelerle planlarınızı ertelemek: Görüşeceğiniz günü günler öncesinden belirlemenize rağmen saçma bahaneler üretip görüşme gününüzü erteliyor ya da belli bir zaman belirtmeden “daha sonra yaparız” şeklinde bir ifade kullanıyorsa sizi ertelemesini normal karşılamamanız gerekir.

3- Daha önce yapılan hatalar: Yalan söylemek ve aldatmak gibi hatalar tekrarlanabileceğinden dolayı size yalan söyleyen ve hatta geçmişte sizi aldatmış olan kişiye tekrar güvenmeniz pek doğru olmayacaktır. Nasılsa tekrar güvenini kazanırım diyerek size karşı aynı hataları işlemesi söz konusu olabilmektedir.

4- Saklamak: Erkekler bir şeyleri söylememenin yalan söylemek olmadığını düşünüyor olsa da bu tamamen yanlıştır Çünkü bir şeyleri gizlemek de yalan söylemekle eş değerdir. “Sorsaydın söylerdim” diyen bir erkek zaten sizin onaylamayacağınız bir şey yapacağının ya da yaptığının farkındadır ve bu sebeple sizden bir şeyler saklama gereği duymuştur.

5- Aramalarınıza yanıt vermemek: Bazı zamanlarda birlikte olduğunuz kişinin aramalarınıza yanıt vermemesi söz konusu oluyorsa bu şüphe uyandırıcıdır. Ayrıca size geri dönüş yapması uzun sürüyor veya dönmüyorsa bu durumun da şüphe uyandırıcı olduğunun farkına varmalısınız.

6- Yalnız bırakmak: Siz ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olmayan bir erkeğe güvenmeniz ve ömrünüzü bu erkekle geçirmeniz yanlıştır. Her ihtiyacınız olduğunda ortadan kaybolacak ve sadece kendi istediği zamanlarda sizinle vakit geçirecek bir erkeğin hayatınızda olmaması daha doğru olacaktır. Siz sıkıldığınızda, üzüldüğünüzde ya da sadece yalnız kalmak istemediğinizde yanınızda olmayan bir erkeğin ömrünüz boyunca yanınızda olması mümkün değildir.