Mutfak masası örnekleri

kose-koltugu-mutfak
Mutfaklarınız yemek hazırlama alanı dışında aileniz ve arkadaşlarınızla enfes sofralarda buluşup hoş sohbetler ettiğiniz keyif alanıdır. Beyaz eşya ve dolaplar kadar mutfağınızın bir diğer vazgeçilmez öğesi de yemek masalarıdır.

Mutfağınıza masa seçerken dayanıklı ve kullanışlı olmasına özen göstermelisiniz. Mutfağınızın şekline ve ölçülerine uygun boyutta bir masa tercihinde bulunmalısınız. Mutfağınızın genişliğine göre kimi zaman cam kenarına kimi zaman da mutfağınızın ortasında duvar kenarına masanızı yerleştirebilirsiniz. Eğer dolap ünitelerinden dolayı masa için az bir yer kalıyorsa ve mutfağınızın balkonu varsa, masanızı balkona koyabilirsiniz. Balkonu cam panel ile kapatıp kışın soğuk günlerinde bile rahatlıkla oturabileceğiniz şık bir yemek alanı oluşturabilirsiniz.

cam-onu-sedir

Camın önünde yeterli alanınız varsa mutfak masasının bir tarafına sedir yerleştirip diğer tarafında sandalyeler kullanabilirsiniz. Bu şekilde daha geniş oturma alanı elde edebilirsiniz.

mutfak-kose-takimi

Mutfağın bir köşesinde ince, uzun bir köşe koltuğu kullanarak geniş ve kullanışlı bir oturma düzeni sağlayabilirsiniz. Böylece hem yerden kazanacak hem de ferah bir görünüme ulaşacaksınız.

mutfak-kose-koltugu

Açık mutfaklarda köşe oturma takımı kullanarak mutfak ile oturma odasını birbirinden ayırabilirsiniz.

mutfak-orta-masa

Geniş bir mutfağınız varsa masayı mutfağın ortasına yerleştirerek ada ünite havası verebilirsiniz.

cekmeceli-sedir

Mutfağınızda, altı çekmeceli dolap olarak tasarlanmış köşe koltuğuna yer verebilirsiniz. Böylelikle eşyalarınızı saklamak için fazladan yer kazanabilirsiniz.