Mutfak dolapları önerileri

gri-mutfak-dolap

Mutfağınız klasik veya modern olsun, mutfak dekorasyonunun en önemli unsurlarından biridir dolaplar. Mutfağınıza dolap seçerken rengi ve modeli kadar odanın boyutlarını da dikkate almanız gerekmektedir. Küçük bir mutfağa sahipseniz az yer kaplayacak dolapları tercih etmelisiniz. Geniş bir mutfağa sahipseniz yanları dolaplı ada üniteleri kullanabilirsiniz.

mutfak-dolap-2
Mutfak dolaplarını belirlerken renk seçimi de oldukça önemlidir. Eğer küçük bir mutfağınız varsa açık renk dolaplar ideal bir seçim olacaktır. Açık renk dolaplar mutfağınızın daha geniş ve ferah görünmesini sağlar. Mutfağınız büyükse koyu renk mutfak dolapları sizin için daha uygun olur. Renklerin birbirine uyumlu olması da özen göstermeniz gereken bir başka detay. Hepsi aynı renk veya birbirine uygun iki farklı tonda dolaplar seçebilirsiniz. Mutfaklarda kullanışlılık kadar hijyen de önemlidir. Bu sebeple malzemeleri seçerken kolay temizlenebilir malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz.

ahsap-dolap

Nostaljik detaylara düşkünseniz, mutfağınızda ahşap mutfak dolaplarını tercih edebilirsiniz. Yılların eskitemediği ahşap dolaplar ile mutfağınızda klasik bir hava yakalayabilirsiniz. Modern tarımları seviyorsanız lake ve akrilik mutfak dolapları sizin için uygun olacaktır. Ham Mdf üzerine istediğiniz desen ve renkte stilleriyle öne çıkan Akrilik mutfak dolapları, uzun ömürlü mutfak isteyenler için de ideal bir seçim olabilir.

lake-dolap

Şık duruşu ve parlak görünümüyle dikkat çeken Lake mutfak dolapları kullanarak da mutfağınıza canlı ve enerjik bir hava katabilirsiniz.

kucuk-mutfak

Küçük mutfaklarda fazla desenli, hareketli dolaplar kullanmamaya çalışın. Bunun yerine gözü yormayan sade ve açık renkli dolaplar tercih edebilirsiniz. Hatta dolap kulplarında bile büyük ve süslü modeller seçmemeye özen gösterin. Mümkün olduğunca düz hatlara sahip ufak modelleri kullanın.

camli-dolap-2

Mutfağınızda cam kapaklı dolaplar ve açık raflar da oldukça şık bir görünüm sağlayacaktır. Mutfağınız küçük veya büyük olsun raf ünitelerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

mutfak-dolaplari

Mutfak dolaplarında tek renk yerine gövde ve kapaklarda farklı renkler kullanarak da hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Mutfak dolaplarında en önemli detay mutfağınızın boyutlarına ve şekline uygun olarak dizayn edilmesidir.