Mükemmel bir salon için 7 fikir

salon-dekorasyonu

Salonunuzu küçük dokunuşlarla yenileyip ona bambaşka bir görünüm kazandırmaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise, tarzınıza uygun, kullanışlı ve şık bir salon için önerilerimize kulak verin. Bu 7 uygulama ile harika bir mekana kavuşabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız biraz cesaret..

1.Merkezi bir nokta yaratın
Salonunuzu dekore ederken bir merkez oluşturmaya özen gösterin. Büyük bir alanınız varsa, L tipi koltuklarınızı köşede kullanmak yerine odanın merkezine taşıyabilirsiniz.

2.Farklı kombinasyonları deneyin
Yeniliklere açıksanız, farklı kombinasyonlar yapmaktan çekinmeyin. Country tarzı koltuğunuzu, etnik bir orta sehpayla bir araya getirerek hoş bir uyum yakalayabilirsiniz.

3.Şömine çevresinde romantik bir köşe oluşturun
Salonunuzda şömineniz varsa, bu alanı merkeze çevirip oturma grubunu şömine etrafına koyabilirsiniz. Böylece salonunuzda romantik bir ambiyans yaratabilirsiniz.

salon-minder

4.Puflar ve minderlerle hareket katın
Puflar ve minderler ile salonu hareketlendirebilirsiniz. Sade minderler ile modern tarzınızı güçlendirirken, desenli ve işlemeli puflarla mekana etnik bir hava katabilirsiniz.

5.Aydınlatmaya önem verin
Dekorasyonunuzun ve renklerin ön plana çıkması için doğru aydınlatma kullanmanız önemli. Aydınlatma elemanları seçiminde, birden fazla ve farklı türde aydınlatma olmasına özen gösterin. Sarkıt lambanın yanı sıra sehpa üzerinde abajur kullanmanızı öneririz. Dengeli ve iyi yayılmış bir aydınlatma, salonunuzun daha ferah ve aydınlık görünmesini sağlayacaktır.

6.Halı ile bambaşka bir hava yakalayın
Tek bir halı ile salonunuza bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz. Renkli ve çarpıcı desende bir halı, salonunuzun bir anda havasını değiştirebilir. Özellikle son dönemlerde oldukça trend olan patchwork halıları ve pastel tonlarda ince tasarımları tercih etmenizi öneririz. Halınızdan sıkıldığınızda onu değiştirerek salonunuza yenilik katabilirsiniz.

7.Ev tekstillerini mevsime göre değiştirin
Perde, yastık gibi ev tekstili ürünlerinde zaman zaman değişiklik yapabilirsiniz. Yaza doğru bahara uygun renkleri tercih ederken, kış mevsiminde gri ve kahve gibi soğuk tonlara yönelebilirsiniz.