Mezuniyet Elbisesi Seçimini Kolaylaştıracak 6 İpucu

Geri gelmeyen, tekrarı olmayan özel zaman dilimlerinden biri olan mezuniyet gecesinde, kendisini mükemmel hissetmek isteyenler hazırlıklara erken başlıyor. Lise ve üniversite mezuniyet partileri yaklaşırken, balo gecesi giyecekleri kıyafeti bulmak için abiye elbise reyonlarını sıkça ziyaret etmeye başlayanlar için harika ipuçlarımız var.

  1. Erken Kalkan Yol Alır!

Elbisenizi seçmek için son anı beklemeyin. En iyisi elbisenizi seçmek için mezuniyetinizden birkaç ay önce harekete geçmeniz. Balo elbisesi seçiminiz ne kadar erken tamamlanırsa, saç, makyaj ve aksesuarlarla ilgili detaylara o kadar çok vakit ayırabilirsiniz. Ayrıca herkesin mezuniyet kıyafeti aldığı döneme denk gelmeyeceğiniz için bedeninize ait modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.

  1. Azıcık İlhamdan Zarar Gelmez!

Aklınızda, hayalinizde çizdiğiniz tek elbise ile elbise alışverişine çıkmak sizi pek mutlu etmeyecektir. Fazlasıyla zengin abiye elbise modelleri dünyasında sabit fikirli olmak erine sonsuz seçeneklere bir fırsat verin. Mezuniyet elbisesi 2017 trendlerini yakından inceleyin. Crop top ile kombinlenmiş uzun eteklerden oluşan iki parçalı gece elbiseleri ile 2017 balo kıyafetleri üzerinde de kendine yer bulan dev çiçek motiflerine göz atın. Lise mezuniyet elbiseleri denince akla gelen kısa modellerde bu senenin modası kısa ve asimetrik etek uçlarını keşfedin. Ayrıca ödül törenlerinde tercih edilen kıyafetleri ve stilini sevdiğiniz oyuncu ve müzisyenlerin kıyafetlerini de inceleyerek yepyeni ve taptaze fikirler kazanabilirsiniz.

  1. Alışverişe Doğru Kişilerle Doğru Zamanda Çıkın!

Mezuniyet elbisesi alışverişine çıktığınızda o günü tamamen bu işe ayırdığınızdan emin olun. Tüm günün size ve hayalinizdeki elbiseye ait olduğunu bilirseniz seçim yaparken konsantrasyonunuzu kaybetmezsiniz. Alışverişe yalnız çıkmak iyi bir fikir gelse de kendinizi mezuniyet kıyafetleri reyonunda kaybolmuş bir halde bulabilirsiniz. En iyisi yanınızda moda fikrine ve sabrına güvendiğiniz bir veya iki arkadaşınızı alın. Ancak birlikte alışverişe çıkacağınız kişilerin gittikçe çoğalmasına göz yummayın. Aksi takdirde birçok kişi farklı fikirlerle kafanızı karıştıracaktır.

  1. Kıyafetinizi Her Yönüyle Deneyin!

Mezuniyet kıyafeti seçiminiz bitmiş, harika elbiseyi bulmuş olabilirsiniz. Ancak elbisenizi her yönüyle denemeniz ve içinde rahat edip etmediğinizi öğrenmeniz de çok önemli. Otururken, yürürken, dans ederken rahat etmeyeceğiniz bir balo kıyafeti ile mezuniyet geceniz kabusa dönüşebilir. Rahatlığın yanı sıra kıyafetinizin en önemli tamamlayıcısı olan ayakkabılarınızı da unutmayın. Kıyafet seçerken ayakkabınızı yanınızda götürerek etek boyunu en rahat hareket edebileceğiniz hale getirerek her anlamda rahat bir yürüyüş kazanabilirsiniz.

  1. Şıklık Detaylarda Gizlidir, Unutmayın!

Mezuniyet elbise modelini tercih ettikten sonra detaylarla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle elbisenize uygun iç çamaşırı seçmelisiniz. Doğru iç çamaşırı ile kıyafetinizde hiçbir potluk ve kötü görüntü oluşmaz. Saçlarınızın da görünümüzün önemli ve büyük parçalarından biri olduğunu unutmayın. Tercihiniz straplez elbiseden yana ise tamamen açık ya da tamamen toplanmış saçları tercih edin. V yaka elbiselerde yukarıdan yarı toplu ve omuzlarınıza dökülen saç modellerini inceleyin. Tek omuzlu elbiselerinizde saçların açıkta kalan omza düşeceği şekilde yandan toplanan modelleri, yüksek yakalar için arkada şık örgülerle toplanmış saçları seçerek şıklığınızı dengeli bir şekilde tamamlayın.

2017 yılının en trend mezuniyet elbiseleri için moda dünyasının seçkin markalarını Beymen’lerde bulabilir, hayallerinizi süsleyen balo elbiseleri arasından sizi mutlu edecek ve bu özel gecenizi unutulmaz kılacak modelleri tüm detayları ile inceleyebilirsiniz.