Los Angeles sizi bekliyor

Losangeles-Hollywood

ABD’in en kalabalık ikinci şehri olan Los Angeles, Hollywood Şöhretler Kaldırımı, Melekler şehri, büyüleyici park ve bahçeleri, su fıskiyeleri ve benzersiz plajları ve büyülü dünya Disneyland ile rüyalar alemini gerçeğe taşır. Şehirde bulunan etkileyici parklar, plajlar, alışveriş caddeleri, tarihi yapılar ve müzeler gezilecek yerler arasındadır. Hollywood – Universal Stüdyoları, Venice plajı, Rodeo Drive Caddesi, Hükümet Binası, Eski şehir bölgesi, Santa Monica ve Malibu görülmeye değer güzelliktedir.

Dünyanın en büyük film stüdyosu olan Hollywood Universal Stüdyoları (Universal Studios Hollywood), turistler tarafından en çok ilgi gören yerlerden biridir. Dünya çapında heykellere ve sanat eserlerine ev sahipliği yapan Los Angeles Sanat Müzesi ülkenin en iyi müzelerinden biri olarak ziyaretçilerini sanatsal doyuma ulaştırır. Kültürel ve sanatsal anlamda zengin bir şehir olan Los Angeles, tiyatro ve müzik alanında da başarılı örnekler sunar. Walt Disney Konser Salonu’nda sahne alan Los Angeles Filarmoni Orkestrası izlenmeye değerdir.

Festival ve panayırlarıyla popüler olan şehir, Los Angeles Panayırı’yla öne çıkar. (LA County Fair; Eylül), Müzik, at yarışları ve yerel mutfaktan lezzetlerin sunulduğu bu büyük etkinliğe katılarak eğlenceli vakit geçirebilirisiniz. Ayrıca Kasım ayında düzenlenen, dünyanın önde gelen film festivallerinden AFI-LA Festivali ise sinema severler için ideal bir etkinlik olacaktır. Gece hayatının son derece renkli olduğu şehirde, gece kulüpleri, kabareler, canlı müzik mekânları, komedi kulüpleri ve sahne sanatları merkezleri gezginlere dolu dolu bir eğlence yaşatır.

Yıldızlar dünyası Los Angeles, büyük alışveriş merkezleri, özel butikler ve geniş mağazalarıyla öne çıkan bir moda şehridir. Şehrin en önemli alışveriş caddeleri, Martel ve La Brea caddeleri arasında bulunan Beverly Bulvarı, lüks mağazalarıyla öne çıkan Golden Triangle ve tasarım butikleriyle ünlü Prada Epicentorar’dir. Şehirdeki pek çok alışveriş merkezinin yer aldığı Beverly Bulvarı, oldukça hareketli ve renkli bir meydandır. Kentte yer alan Chinatown, Olviera Caddesi, Koreatown ve Japantown gibi etnik alışveriş merkezleri de alternatif alışveriş durakları arasında gösterilebilir.

Kaynak: Hayatsenin.com