Küçük oturma odalarına dekorasyon önerileri

Küçük oturma odası dekorasyonu için pratik ve kullanışlı fikirleri bir araya getirdik. Bu birbirinden güzel önerilerle oturma odanızı daha geniş ve ferah alanlara dönüştürebilirsiniz.

tabure

Küçük odalarınızı fazla koltukla doldurup mekanı boğucu ve kalabalık bir ortama çevirmek yerine üçlü kanepenizi taburelerle tamamlayabilirsiniz. Bu tabureleri aynı zamanda sehpa olarak da kullanabilirsiniz.

kose-koltuk-2

 

Küçük boyutlu mobilyalar seçmeye özen gösterin. Kolçaksız koltuklar, köşe takımları küçük oturma odanızda hem yerden kazandırır, hem de ferah bir ortam yaratır.

kucuk-oturma-odasi

 

Küçük bir oturma odasına sahipseniz kanepenin yanlarına, duvara monte şekilde koyacağınız açık raflı dolabı vitrin ve kitaplık olarak değerlendirebilirsiniz. Zigon sehpalarınızı kitaplığın alt bölümüne koyarak yerden kazanabilirsiniz.

oturma-odasi-ayna-1

 

Küçük odalarda kullanabileceğiniz aksesuarlardan biri de aynalardır. Odanıza derinlik katacak olan aynalar mekanın daha geniş görünmesini sağlayacak. Ayıca ışığı yansıtması özelliğiyle odanıza aydınlık bir görünüm katacaktır.

beyaz-oturma-odasi

 

Zemin ve duvarlarda açık renkler tercih ederek küçük mekanlarda daha ferah ve aydınlık bir görünüm yakalayabilirsiniz.