Kova Burcu kadınının 7 farklı bilinmeyeni

 

Hiç bu kadar yenilikçi bir kadın ile tanışmamışsınızdır.

kova

Her burç için farklı özellikler sayılabilir. Peki, Kova Burcu kadınının özellikleri neler?

1- Değişim kova burcu kadınından sorulur

İşte kova kadını tam da böyledir. Değişkenliğe bayılır; gardırobunu, evini, mobilyalarını imkanı varsa neredeyse birkaç ayda bir değiştirir ya da bu alanlarda ufak değişiklikler yapar. Değişik aksesuarlar, farklı kıyafetler, hayata kocaman bir gülümseme ile bakan bir kadın görürseniz, bilin ki bir kova kadını ile karşı karşıyasınızdır. Toplum içerisinde bu yenilikçi kadını hemen fark edersiniz.

2-Her zaman ben, ben, ben…

Kova kadını için her zaman “ben” önemlidir. Kendi düşünceleri, kendi beğenilerine her zaman önemlidir. Kim ne derse desin her zaman kendi düşüncelerine ve fikirlerine daha çok önem verir. Tartışmalarda konuşmalarında her zaman o haklıdır, asla başka düşüncelerin haklı olabileceğini kabul etmez. Kova kadını her daim ortamda beni beğenen erkek, beni seven adam, benim yakın arkadaşım gibi uzayıp giden bir listesi vardır.

3- Özgür kız kova

Özgürlük onun için adeta bir yaradılış biçimidir ve hayatının odak noktasıdır. Aşırı bağlanmak, uzun ömürlü bir evlilik asla hayalleri arasında yoktur. Hep daha iyisini bulma peşindedir. Asla geçmişe takılı kalmaz, geçmişte yaşanan her şeyi tecrübe olarak kabul eder ve daima geleceğe bakar. Evlendiği zaman kova kadını eşine çok sadık olur. Ancak partnerini kova burcu kadınının sıkılmaması için sürekli yeni şeyler üretmelidir.

4- Bir kova kadınını asla sevgisizlikle suçlamayın

İlk görüşte kova kadınını sevgisizlikle suçlayabilirsiniz. Çünkü davranışları ve konuşmaları sizi bu düşünceye yönlendirecektir. Oysa işin görünen yüzü hiçte öyle değildir. Hatta zodyak’ın en çok sevgi ile dolu yegâne burcudur kova burcu. Kova kadının kalbine dünyaları sığdırabilirsiniz. Bu kadar sevgi dolu olmasındaki tek kusuru ise kalbinde tek bir sevgiye yönelme yoktur. Her şeyi çok sever tabi ki bu sevgi içerisinde sizin de payınız mutlaka vardır. Asla parayla işi olmaz ve hayatında öncelikli seçimi de para olmaz. Para sadece onun için ihtiyaçlarını karşılaması için bir araçtır.

5- Kova burcu kadınıyla aşka dair…

Belki tüm erkeklerin hoşuna giden ve kova burcu kadının en önemli özelliği aşkını oldukça derin ve soluksuz yaşamasıdır. Duygularını dışa yansıtmasa da aşkı çok büyüktür bu yüzden de ilişkisine çok büyük bağlılık gösterir. Kendini sevdiği insana tam anlatabilmesi ifade edebilmesi bir solukta olmaz güven önemli bir kavramdır tabi ki biraz zaman alır. Hayatına uzun soluklu bir ilişki yaşaması ve birini alması nadiren görülür. İlişki de saygı çok önemlidir çünkü kova burcu kadını çevresindeki kişilere ve doğaya bile çok saygılıdır. Bu yüzden aynı hassasiyeti partnerinden de bekler. Eğer kova kadınından hoşlanıyorsanız ve ya onu etkilemeye çalışıyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer konuda onunla hayata dair her konuda tartışabilmenizdir. Düşünceniz ne olursa olsun cesur ve düşüncelerinizi sonuna kadar savunun kesinlikle etkilenecektir.

6- Diğer burçlara göre kova kadını

Uzaklara göz sürerek salıp gitmeyi karşısındaki kişiye ulaşılmazmış imajı vermeye bayılır.  Büyük sırları olan burnu havada herkesle tenezzül edip konuşmayan tavırları hemen gözünüze çarpar. Zaten en çok bu ulaşılmaz edaları ile onların cazibelerine kapılırsınız. Birde bakmışsınız kendinizi bir kova kadının peşinden koşarken buluvermişsiniz. Edalı işveli tavırları, zarif yürüyüşleri ile her ortamda dikkatleri üzerine toplamayı başarırlar.

7- Kova burcu kadını nelerden hoşlanır?

Kova burcu kadınları oldukça aktif bir yapıda olduklarından dolayı aşırı sosyaldirler. Arkadaşları ile bir yerlerde vakit geçirmek onlar için vazgeçilmezdir. Kendileri çok kitap okumaktan hoşlandıkları için ve tam bir sanatsever oldukları için entelektüel çevreleri de oldukça geniştir.