Kıyafetin kullanım yerine göre takı seçimi

Sade bir kıyafet bile doğru seçilmiş takılarla şık gösterilebilir.

gumus-taki

Çeşitli malzemeler kullanılarak hazırlanan ve tasarlanan birçok takı modeli ve çeşidi  ile giyilen kıyafetleri daha göz alıcı hale getirmek mümkün. Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var ki, gidilecek yere uygun olarak kıyafet ve takı seçimi yapılmasıdır.

Takı seçiminin giyilecek kıyafete ve gidilecek yere uygun yapılabilmesi için kişinin ilk başta kendini iyi tanıması gerekiyor. Diğer taraftan takı tercihi, kadınların yaşam tarzına göre gün içerisinde bulundukları alanlar, ev hanımı olması ya da çalışan bir hanım olmasına bağlı olarak değişebiliyor.

Çalışan bir kadın özellikle de ofis ortamında çalışıyorsa, günün büyük bir kısmını ofiste ya da dışarıya gittiği toplantılarda geçirebiliyor. Ofis hayatında kıyafet seçimi kadar takı seçimi de oldukça önemli. Profesyonel görünüme sahip olmak için günlük hayata nazaran çok daha titiz olunması gerekiyor.

İş hayatında tercih edilen takılar, gün boyu ya da uzun saatler kullanılacağı için takan kişi kadar etrafını da rahatsız etmeyecek şekilde tercihler yapılmalı. Ofis şıklığı için; sade ve zarif takılar, gümüş inci küpe ya da inci ile tasarlanmış gümüş kolye modelleri ya da taşsız modeller kullanılması çok daha uygun. Ofis yaşamında asimetrik kolyeler oldukça tercih ediliyor. İki ya da üç sıralı zincirlerle kıyafete şıklık katmak mümkün. Ucunda tek taş olan kısa kolyeler de gömlek giymeyi tercih edenlerde hoş duracaktır. Çok iri küpeler yerine tek taş küpeler, inci küpeler ve küçük sallantılı modeller, üst üste takılmış zincir kolyeler ya da küçük taşlı ama sade modeller iş yaşamı için çok daha uygundur. Sallantılı ve hareket ederken ses çıkaracak bileziklerden kaçınmak gerek çünkü çıkaracağı seslerin etrafı rahatsız etmesi söz konusu.

Gece şıklığı için taşlı ve gösterişli takılar çok daha fazla kullanılabiliyor. Straplez bir bluz ya da straplez yakalı bir elbise giyilecekse büyük kolyeler tercih edilebilir. Özellikle geceleri giyilen abiye straplez  modellerde taşlı ve kalın kolyeler kullanmak doğru bir seçim. Bir partiye giderken takılan bir takı ile bir düğüne, nişana ya da resmi bir törene takılacak takıların tarzı elbet değişiyor. Kıyafet gayet şık olabilir fakat yanlış bir takı seçimi tüm kıyafetin şıklığını söndürebilir. Çok şık bir yere gidilecek ise takının rengi, formu ve stili en önemli unsurlar. Gösterişli ve ışıltılı taşlardan tasarlanmış, altın ya da platin takılar, taşlı gümüş takılar tercih edilebilir. Tabi kıyafete uyumlu olması şartıyla.

Günlük hayatta sade takılara yönelmekte fayda var.  Alışverişe giderken, arkadaşlarla buluşurken veya benzer bir amaçla dışarı çıkıldığında giyilen kıyafet spor tarzda ise rahat ve hafif takılar tercih edilmeli.  Kaliteli bir görünüm sergileyen ve doğal taşlardan yapılmış gümüş takıları kıyafetlerinize uyum sağlayacak şekilde kullanılabilir.  Sade bir kıyafetle kullanabileceğiniz zarif bir gümüş kolye ile bile gündüz şıklığını yakalamak mümkün. Yakası açık bir bluz ya da elbise için kolye seçerken işiniz çok daha rahat olacaktır; çünkü her tipteki kolyeyi bu tür yaka ile kullanmak mümkün. Açık yaka ile birbirine uyumlu olacak şekilde kısa ve uzun kolyeleri üst üste takarak kullanmak da şık bir hava yaratabilir. Asimetrik yakalar için ise en doğru seçim kısa kolyelerden yana olacaktır.  Balıkçı yaka bir bluz veya elbise ile mutlaka ki kolye kullanacaksanız tercihiniz sarkık, uzun kolyelerden yana olmalı.

Gümüş takıları seviyorsanız veya gümüş takı hediye etmek istiyorsanız, Bybeycan’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sitede sunulan ürünlerin modellerini incelerken aynı anda fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz. Bybeycan.com’da kadınlar için gümüş küpe, gümüş yüzük, gümüş kolye, gümüş bileklik, gümüş bilezik, gümüş halhal, gümüş şahmeran, gümüş alyans, broş gibi, erkekler için ise gümüş ve çelik bileklik, gümüş yüzük, gümüş tespih, gümüş ve çelik kol düğmesi, kravat iğnesi, çakmak, anahtarlık gibi yüzlerce ürün bulunuyor.

Mağazacılıktan 1989 yılından beri süre gelen iş tecrübesini, e-ticarete taşıyarak tüm Türkiye’de keyifli ve güvenilir alışverişin adresi olmayı hedefleyen Bybeycan.com, en kaliteli ve modern takı modellerini bir araya getirerek size en son takı trendlerini sunmaya devam ediyor. Birbirinden şık ve en son trendlere uygun olarak tasarlanan birçok takıyı bir arada bulabileceğiniz http://www.bybeycan.com’da kendinizi takı fuarındaymış gibi hissedeceksiniz. Ayrıca sizlerin internetten alışveriş yaparken merak ettiği her türlü soruyu danışabileceği online müşteri hattı ve mail kanalı bulunmakta. İsteğiniz doğrultusunda ölçü ve model hakkında bilgi edinip, ustalardan size en uygun ürünü seçmek için yardım alabilirsiniz.