Kıyafet rengi seçerken dikkate alabileceğiniz 9 tüyo

siyah

Güçlü ve çekici bir imaj oluşturmada etkili yöntemlerden biri de giyimde renkleri doğru kullanmak. Renk seçiminde renklerin ne ifade ettiğini bilmek ve hangi rengin bize daha uygun olacağını doğru seçmek adeta sihirli bir değnek görevi görebilir. Bir yıldız gibi parlamak istiyorsanız öncelikle size yakışan rengi bulmalısınız. Makyaj da olduğu kadar giyimde de seçilen renklerin kadının kişisel özelliklerine uyum sağlaması harikalar hatta mucize etkisi yaratabilir. Neden derseniz renklerin seçimi genç ya da yaşlı, toplu ya da zayıf, çekici ya da ilgi görmeyen biri gibi görünmenizde oldukça etkili… Kötü seçilen bir renk, kıyafet harika da olsa tüm havanızı söndürebilir.

Kişisel renklerinizi doğru belirlerseniz daha enerjik ve daha canlı görünürsünüz. Yanlış renkleri seçtiğinizde ise saç ve göz renginiz donuklaşabilir, yorgun ve sağlıksız görünebilirsiniz. Renkleri daha doğru ve daha bilinçli nasıl kullanabiliriz? İşte sizin için hazırladığımız önerilerimiz.

  1. Kıyafet seçerken renk seçiminde bize yol gösterecek en etkili yer ten rengimiz. Pembe bir ten rengine sahipseniz kırmızı, turuncu gibi sıcak tonlardan uzak kalmakta fayda var. Açık renk bir tene sahipseniz beyaz renkleri tercih etmeyin. Siyah, pembe ve kırmızı tonları, turkuaz açık renk tenli kadınlara daha çok yakışacak renkler arasında.
  2. Zarif renkler her zaman revaçta olan renkler. Sade ve mütevazi renkler daha zarif gösterir ayrıca gardırobunuz için yatırım yapabileceğiniz ideal renklerdir. Gri, siyah ve kirli beyaz için vazgeçilmez renkler diyebiliriz. Siyah her zaman asilliğini koruyan ve özellikle profesyonel yaşamda toplantı ya da sunumlarda imajınızı olumlu etkileyecek bir renk.
  3. Mavi, mor, yeşil gibi soğuk renkler daha zayıf gösteren renklerdir. Ayrıca siyah, kahverengi, lacivert tonları da hem zayıf hem de genç gösterir.mor
  4. Saç renginiz siyah, ten renginiz buğday ya da esmer tonlarındaysa ve göz renginiz koyu renk ise beyaz, kırmızı, mercan renkleri sizin için ideal renkler. Saç renginiz siyah, göz renginiz açık, ten renginiz buğday ise bu durumda kan kırmızısı tonu, yaprak yeşili tonu daha uygun. Ten rengi çok koyu olan esmerlerde zeytin yeşili, mor ve kızıl muhteşem bir hava yaratabilir.
  5. Saç renginiz koyu kahve ve ten renginiz koyu ise ve koyu renk gözlü iseniz portakal ve turuncu tonları, altın rengi ve sarı rengi daha çok yakışır. Renkli gözlü, açık tenli ve koyu kahve saçlıların ideal renkleri ise koyu menekşe, mavi, leylak tonları olabilir.sari
  6. Saçlarınız kahverengi, koyu kumral ya da koyu kestane tonlarındaysa fildişi, beyaz, krem, karamel, çimen yeşili, açık kahve tonlar, turkuaz, petrol mavisi, haki, bakır, bronz, somon, mercan, bakır, hardal, menekşe, açık ve koyu şeftali rengi, güneş sarısı kullanabileceğiniz renkler arasında.
  7. Saç renginiz koyu kumral veya daha açık bir tondaysa, teniniz açık renk ve gözleriniz maviyse fuşya, pembe, mavinin her tonu, gri ve beyaz renkler sizi yakışacak renklerdir. P-2
  8. Sarı saçlara sahipseniz yeşil, siyah, kırmızı ve maviyi kıyafetlerinizde kullanabilirsiniz. Saçlarınız sarı ve buğday tenli iseniz açık mavi ve pembe kıyafetler ve aksesuarlar size yakışır.M-1
  9. Açık ten ve kızıl saça sahipseniz yeşilin açık tonları, mercan ve gri-mavi, saman sarısı, kavuniçi, kayısı rengi sizin renkleriniz.