Kitap satış sitesi babil.com yayında

babil-kitap

Hazırlıkları 2013 yılının Mayıs ayında başlayan ve 2 Nisan 2014’te sessiz bir şekilde açılan babil.com, Mayıs ayında başlayan lansman kampanyası ile kitap dünyasına coşkulu bir giriş yaptı.

Libronet çatısı altında kurulan babil.com, Libronet’in temellerine uygun olarak okurlara kaliteli hizmet, içerik ve hayatı kolaylaştıran bir teknoloji sunacak. babil.com, kitap merkezli güçlü bir eko-sistem kuran Libronet’in en güçlü markası olacak.

babil.com’un yanında, kitap eleştiri dergisi Arka Kapak, e-kitap yayıncılığına yeni bir kültür ve zihniyet kazandıracak olan Papersense ve kitabın sosyal medyası Sosyologos ile bütünlüklü bir kitap ekosistemi kuran Libronet’in iddialı olduğu ve çok güvendiği en önemli yatırımlarından biri de Calibro cihazı. E-okuyucu dünyasının yeni üyesi Calibro, e-ink teknolojisi sayesinde okurlara gerçek, zengin, ve ufuk açıcı bir okuma deneyimi vaat ediyor. Calibro, 2014 sonbaharında okurlar ve yayıncılar için büyük bir sürpriz olacak.

“Kitap dünyasının yeni kahramanı” sloganıyla okurlara ve yayın dünyasına merhaba diyen babil.com’da kitap mağazalarının yanında sinema ve müzik ve Güzel Şeyler mağazaları da bulunuyor. Güzel Şeyler mağazasında günlük hayata, evlere, ofislere renk ve kolaylık katacak estetik ve pratik objeler yer alıyor.

Babil.com ile kitap dünyasına yeni bir fikir ve hareketlilik getirmeyi hedeflediklerini söyleyen kurucu Mehmed Ali Çalışkan, babil.com’u “sadece satış değil, okur ve içerik odaklı bir çizgisi olan, kitapları doyurucu bilgilerle, zengin görsellerle tanıtan, okura güçlü içerik sunan bir kitap kültürü dünyası” olarak tanımlıyor.

Türkiye’de internet kitapçılığını dünya standartlarında bir hizmet ve içerik kalitesine ulaştırmak isteyen babil.com, kitap dünyasının tüm aktörlerini doğal ortak görüyor. Zengin içerik, uygun fiyatlar, okura rehberlik eden öneriler ve kampanyalar da bu ortaklığın bir parçası sayılıyor. Kitaba saygının bir parçası olarak görselliğe önem veren babil.com’da yayınevlerinin de katkısıyla kitapları okurlara üç boyutlu sunmak mümkün. Şimdilik birkaç yayınevi ile sınırlı olan bu yeni görsel tercih, yayınevlerinin desteği ile çok yakında babil.com ve yayıncılar için ayrıcalıklı bir uygulama olacak.

Okurların yanısıra yayın dünyası için de ileriye dönük adımlar atan babil.com sağlıklı bir veri bankası, stok bilgisi ve dağıtım çözümleri için de teknoloji üretmenin altyapısını şimdiden inşa etti.

Yerli sermaye ve yatırım gücüyle; okura, yazara, yayıncılara ve tüm kitap emekçilerine saygı duyan bir felsefeyle kurulan babil.com yatırımlarına ve kitaba dair güçlü ve yenilikçi fikirlerini uygulamaya emin adımlarla devam edecek.

Kaynak: Kurumsalhaberler.com