Kısa boylu bayanlar için 4 gelinlik önerisi

gelinlik-1

Hayatımızın en güzel anlarından biri olan düğünümüzde herkes gibi prenses gibi bir gelin olmayı hayal ederiz. O büyüleyici gecede nasıl bir gelinlik giyeceğimiz konusunda aylar önceden dergileri karıştırır, vitrin vitrin gezeriz. Ancak bu noktada hayalini kurduğumuz modelden ziyade vücudumuza en uygun modeli seçmemiz büyük bir önem taşır. Kilonuza, boyunuza ve vücut şeklinize göre size uygun olan modeller değişiklik gösterebilir. Kilolu ve kısa boyluysanız, vücudunuzu tanıyıp ona en uygun gelinliği seçerek bu özel günde her zamankinden daha güzel olabilirsiniz.

gelinlik-2

  • Gelinlik yakası: Kısa boylu bayanlar için kayık yaka ya da halter yaka dediğimiz gelinliklerin doğru bir tercih olmadığını söyleyebiliriz. Bunlar daha kısa ve kilolu görünmenize neden olacaktır. Ancak V yaka, havuz ya da prenses yaka veya straplez gelinlik seçimi sizin için uygun olabilir. Bunlar boyun bölgesinin daha uzun ve görkemli görünmesine olanak sağlayacağı için kısa boylu bayanlar için ideal olacaktır.

gelinlik-4

  • Etek kısmı: Kısa boylu bayanların gelinlik seçerken etek kısmı hususunda da dikkatli olması gerekmektedir. Özellikle kabarık eteklere sahip modellerden kaçmanız çok yerinde bir karar olacaktır. A şeklinde ve belden çan şeklinde açılan etekleri tercih etmenizi öneririz. Ayrıca deniz kızı ve balık modellerinden de kaçının. Bunlar daha çok uzun boylu bayanların mükemmel bir şekilde taşıyabileceği gelinliklerdir.

baliketek

  • Dantelli gelinlik konusu: Bayanların pek çoğu gelinliğinde daha zarif bir görünüm sağlayan danteli tercih eder. Ancak kısa boyluysanız, dantel ve taş işlemelerini etek kısmında olması basık bir görüntü oluşmasına neden olabilir. Eğer gelinliğinizde mutlaka dantel detayı olmasını istiyorsanız, sadece üst kısmında dantel kullanılan modellere yönelin. Ve seçiminizi etek kısmında dantel olmayan modellerden yana yapın.

gelinlik-5

  • Topuklu ayakkabı konusu: Genelde gelin olacak bayanlar daha uzun görünebilmek için çok yüksek topuklu ayakkabılar giyiyor olsa da aslında bu çok yanlıştır. Özellikle rahat edemeyeceğiniz ayakkabıları kullanmamanızı öneririz. Bu yüzden ille de yüksek topuk kullanmak istiyorsanız rahat hareket etmenizi sağlayacak platformlu ayakkabıları veya dolgu topuğu tercih edebilirsiniz. Mümkünse ayakkabılarınızı özel olarak yaptırın. Özel olarak ayağınıza göre tasarlanmış bir ayakkabı daha iyi olacaktır.

gelinlik-6