Kış dekorasyonuna yönelik aksesuarlar

kis-aksesuar-battaniyeKış denilince akla ilk olarak battaniye, kalın çoraplar, sıcak bir kahve, üşüme hissi, şömine gelir. Bu dönemde kışlıklar dolapların geri kısımlarından yavaş yavaş önlere doğru gelmeye başlar. Nasıl ki kendimizi kışa hazırlıyorsak, evlerimizi de kendi arzularımıza göre kışa hazırlayabiliriz. Kimi zaman bu hazırlıkları yaparken de fikir almaya ihtiyaç duyarız.

Evlerimizin iç dekorasyonunu yaparken, kış dekorasyonuna yönelik aksesuarlar kullanmak çok daha uyumlu olacaktır. Kış için hazırlıklarınızı önceden yaparsanız; kış gelip çattığında evinizi rahatça süsleyebilirsiniz. Evinizde kış havası yaratmak istiyorsanız, bu havayı tüm eve mi yoksa belirli kısımlara mı yansıtmak istediğinize karar vermelisiniz.

kis-yatak-odasi

Yatak odasına yönelik kış dekorasyonu aksesuarları
Kış dekorasyonu uygulamasında en çok yatak odası ve oturma odaları tercih edilmektedir. Çünkü kışın evde en çok vakit geçirilen yerler buralardır.

Yatak odanıza kışa uygun olarak canlılık katmak istiyorsanız öncelikle örtmekte olduğunuz yazlık çarşafları ve örtüleri değiştirerek işe başlamalısınız. Daha canlı ve ince kumaştan olan bu malzemelerin yerine, kış ihtiyaçlarınıza daha uygun olacak olan daha kalın ürünleri koymalısınız. Üzerinde kış temaları olan çarşaf ve yastık kılıflarını geçirmekle başlayıp geyik veya çam ağacı desenli kalın battaniyeyi örterek yatağınızı kışa hazırlayabilirsiniz. Böylece kışın soğuğuna hem kendinizi hazırlamış olursunuz hem de dekorasyonunu değiştirerek yatak odanızda farklı bir hava yaratırsınız.

yatak-odasi-cam-agaci

Kış mevsiminin simgesi olan geyik figürünü, yatak odanızda komidinlerinize yerleştirebilirsiniz ya da yine kış mevsiminin vazgeçilmez aksesuar ürünlerinden biri olan minik bir çam ağacı figürünü yatak odanızda kullanabilirsiniz. Kış mevsiminde yeşilliğini aynen koruyan çam ağaçları, evinize sıcak bir görünüm kazandıracaktır. Bu şekilde sıcak mevsimlerin yeşilliğini ufak çapta da olsa odanıza taşımış olursunuz.

dekorasyon

Oturma odasına yönelik kış dekorasyonu aksesuarları
Yatak odasına kıyasla daha genel olarak dekore edilmesi gereken oturma odalarında dekoratif ısıtıcı olarak kullanılan soba veya radyatör yerine daha tarz olan bir elektrikli ısıtıcı almayı deneyebilirsiniz. Veya evinizde eski günleri yaşatmak istiyorsanız soba ya da şöminenizin yanına odunlarınızı dizerek hoş bir dekorasyon görüntüsü yaratabilirsiniz.

aksesuar-salon

kis-cam-agaci-dekorasyon

Özenle dizmiş olduğunuz odunlarınızın yanına, orta boyda çam ağacı yerleştirerek odanızı renklendirebilirsiniz. Eğer kış dekorasyonuna yönelik aksesuarlardan olan mumları kullanmak isterseniz; mumlarınızın boyutlarına uygun olan cam veya eskitilmiş görüntüsü verilmiş mumluk ve şamdanlarla farklı bir güzellik yakalayabilirsiniz.

kis-aksesuar

kis-aksesuar-geyik

aksesuar-kozalak