Kadınlar için doğru iç çamaşırı seçme rehberi

ic-camasir-secimi

Yapılan araştırmalara göre her üç kadından biri sütyen ölçüsünü yanlış biliyor. Ayrıca kadınlar bununla da kalmıyor ve kıyafetlerine göre farklı iç çamaşırı seçme konusunda da sınıfta kalıyor. En başından kabul etmemiz gereken bir şey var ki o da iç giyim konusunun en az dış giyim kadar önemli ve hassas bir konu olduğu. İç çamaşırı alışverişi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken belli başlı noktaları sizin için bir araya getirdik.

Sütyen seçimi
Her markanın kalıpları farklıdır. A markasından aldığınız 90 beden sutyenin üzerinizdeki duruşuyla B markasından aldığınız aynı beden sutyenin duruşu farklı olabilir. Bu yüzden bir markadan ilk kez alışveriş yapacaksanız mutlaka denemelisiniz. (Bir sonraki alışverişlerinizde gönül rahatlığıyla online alışveriş yapabilirsiniz.) Eğer göğüsleriniz büyükse mutlaka ince süngerli, tam kavrayan, toparlayıcı, balenli ve sırtı silikon bantlı olanları tercih etmelisiniz. Özellikle sırt kısmındaki silikon bantlar sütyeninizin yukarı doğru kaymasını engelleyecektir.

Küçük göğüslü kadınların ise push-up modelleri tercih etmesi göğüslerinin daha büyük gözükmesini sağlayacaktır.
Sütyen seçiminde bir diğer önemli nokta ise giyeceğiniz kıyafete uygun bir tercihte bulunmayı bilmektir. Kıyafetiniz vücudunuzu saran ve hassas bir kumaşsa dikişsiz modelleri tercih etmelisiniz. Eğer sütyeninizi askısız kullanmanızı gerektirecek robadan bir elbise ya da tshirt giyecekseniz mutlaka dik tutma özelliğine sahip ortası birleşik modellere göz atmalısınız.

sutyen-secimi

Külot seçimi
Üzerinize giydiğiniz kıyafet ne kadar şık olursa olsun, ne kadar önemli bir davet için hazırlanmış olursanız olun eğer iç giyimde hatalı tercihler yaparsanız bütün hazırlığınızı çöpe atmış olursunuz. Her etek, her elbise ve her pantolon çeşidi için farklı külot seçenekleri vardır. Kışın rahat etmek için giyilen külotlara yazın veda ederek başlayabilirsiniz. Çünkü yazın giyilen ince kumaşa sahip elbiselerin ve pantolonların altından belli olan dikiş izleri şıklığınıza gölge düşürür. Pantolonlar için bedeninize tam olan, taşma yapmayan dikişsiz külotlar sizi kurtaracaktır. Ancak elbiseler için bunlar da çözüm değil. Burada kalçalarınıza güveniyorsanız tanga, g-string gibi modelleri tercih edebilir ya da dikişsiz toparlayıcı, korseli külotlarla çok daha seksi bir görünüme kavuşabilirsiniz.

İnce kumaşlar bazen transparan bir etkiye sahip olabilir. Bu gibi durumlarda kombinezon ya da jüpon kullanmak gerekir. Tüm iç giyim ürünlerinizde sağlıklı tercihleri online alışveriş ile yapmak isterseniz Tchibo’nun birbirinden şık ve alternatifli iç çamaşırlarına göz atabilirsiniz.