Kabaran saçlar için 6 müthiş öneri

kabarik-sac
Kabarık saçın mı var derdin var diye boşa dememişler. Biz kadınlar öyle erkekler gibi üstümüze bir kot bir tişört geçirerek kendimizi sokağa atamıyoruz ne yazık ki. Elbisemizden ayakkabımıza, çantamızdan aksesuarlara kadar tepeden aşağı şık görünmek istiyoruz. Bunun için de her bir detayı düşünüyoruz. Ancak ne kadar dört dörtlük giyinsek de saçlarımız bakımlı ve güzel durmuyorsa bir anlam ifade etmeyebiliyor. Hele ki kabarık, dalgalı ve zor şekil alan saçlara sahipseniz vay halinize.

Yıkama sonrası kabaran ve elektriklenen görünüm, kıvırcık ve dalgalı saçların bitmek bilmeyen kabuslarından biri. Saçlarınız kötü göründüğünde kendinizi iyi hissetmediğiniz gibi, çevrenize karşı da kötü bir görünüm sergilemiş oluyorsunuz. Eğer siz de kabarık saçlara sahipseniz ve bir türlü güzel bir görünüm elde edemiyorsanız, bu basit ve etkili önerileri hemen deneyin.

1.Kabaran saçınıza en iyi gelecek şey saçınızı mümkün olduğunca nemli tutmaktır. Bu nedenle saç kremi ve ısıya karşı koruyucu serumlar kullanmayı ihmal etmeyin.

2.Her banyoda şampuanla yıkamadan sonra mutlaka saç kremi kullanın. Saç kremini özellikle saç uçlarına doğru uygulayın ve kısa bir süre saçta bekletip öyle durulayın. Banyodan sonra saçınızı kurulamak için mikro fiber özellikli havluları tercih edin.

3.Kuru ve kabaran saça sahipseniz saçınızı çok sık yıkamayın. Bu tip saçlar her gün yıkandığında özelliğini kaybedebilir, bu nedenle en ideali üç günde bir yıkamak olacaktır. Diğer saç tiplerine nazaran havadaki nemi daha çok emen kuru saçlarda kabarma meydana gelir ve bu hoş olmayan bir görünüm yaratır.Bu nedenle saçınıza her banyodan sonra nemlendirici saç bakımı ürünleri kullanmaya özen gösterin.

4.Bu saç tiplerinde saç kurutma makinesi, düzleştirici gibi saça yüksek ısı veren ürünleri kullanmadan önce mutlaka ısı koruyucu sprey veya serum uygulayın. Saçınız için iyon özellikli kurutma makineleri ve şekillendiricileri tercih edin. Bu tip ürünler saçınızı kolay taramanızı sağlarken, elektriklenmeyi de önler.

5.Saçlarınızı akşamdan yıkayıp şekil vermenizi öneririz. Şekil verdiğiniz saçlarınızı hafifçe toplayın ve o şekilde yatın. Sabah kalktığınızda saçınızı açıp gerekli yerleri düzeltin. Bu yöntemle saçınızın kabarıklığı azalırken aynı zamanda daha doğal bir görünüme kavuşacak.

6.Bu tip saçlarda düzenli bakım yapmayı ihmal etmemelisiniz. Saçınızı düzenli olarak yıkayın ve hafta bir saç tipinize uygun maskeler uygulayın. Alkol saçın daha çok kabarmasına sebep olduğundan içeriğinde alkol bulunmayan şekillendiriciler kullanmaya özen gösterin. Saçınızı yüksek ısıya maruz bırakmamaya dikkat edin ve bakımını ihmal etmeyin.

Bu birbirinden kolay ve işe yarayan yöntemlerle kabarmayan, güzel ve bakımlı saçlara kavuşun.