Hesaplı alışveriş yapabileceğiniz 6 adres

Hesaplı alışveriş, hele ki bu devirde oldukça önemli. Malum bütçeler bir anda aşılıveriyor. Dünyanın neresinde olursa olsun kadınların ortak bir noktası vardır ki; o da tahmin edebileceğiniz gibi alışveriş yapmak.

hesaplı-alışveriş

Kadınların birçoğu kadın moda olan şeyleri takip etmeyi ve hem evi hem de kendi için alışveriş yapmayı çok sever. Tabi ki alışveriş yapmak ve bunu daimi olarak yapmak pek de kolay bir durum değil. Maddi olanaklar, kısıtlı aylık bütçe ayarlaması gibi birçok etken istediğimiz şeyleri almamızı engelliyor. Bu yüzden sezon sonlarını bekliyoruz ya da indirimleri takip ediyoruz.

Aslında hesaplı alışveriş her kadının tercihi olabilir. Peki, ucuz ve hesaplı alışveriş nasıl yapılır, hesaplı yerler nerelerdir?

Hesaplı alışveriş yapabileceğiniz 6 adres

1.Prime Days

Oldukça hesaplı ve uygun olan mağaza, hem spor kıyafet sevenler hem de klasik kıyafet tercih edenler için ideal bir adres.  Fiyatlar uçuk değil hem de her bütçeye göre aradığınız ürünü kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Etek, gömlek, tayt, pantolon, bluz, ceket, hırka, kazak, tişört, fular ve çok daha fazlası bu mağazada mevcut. İstanbul’da ikamet ediyorsanız ve uygun alışveriş yapmak istiyorsanız cebinizi yakmayan fiyatlar için bu mağaza tercihiniz olabilir.

2. Beyoğlu İş Merkezi

Taksim’in en popüler caddesi olan İstiklal’de uygun alışveriş yapılacak neresi var? Dünya markası olmuş özel ürünlerin vitrinlerde sergilendiği mağazalarda alışveriş yaparak tarzınıza yenilik katabilirsiniz. Tabi ki fiyatları oldukça bu markaların yanı sıra İstiklal Caddesi üzerinde yer alan pasajlara giderek sezonda trend olan ürünleri uygun fiyatlı bulmanız mümkün. Hatta iyice araştırırsanız çok düşük fiyatlara çok şık etek, elbise benzeri parçalar alabilirsiniz. Beyoğlu İş Merkezi, İstiklal Caddesi’nin orta kısmında tam aşağıya doğru inerken, sol tarafınızda yer alıyor.

3.Terkos Pasajı

İstanbul’da yaşayıp bu pasajı bilmeyen yoktur herhalde. Sokağın içine girdiğiniz anda önce bir pazardaymışsınız hissine kapılıyorsunuz. Ürünlere ve fiyatlarına baktığınızda çok uygun fiyatlı tişörtler elbiseler, pantolonlar ve çok daha fazla ürünü bulabilmeniz mümkün. Tezgahları karıştırabilir ve 10-15-20 Tl gibi fiyatlara çok şık parçalar yakalayabilirsiniz.

4.Beşiktaş Çarşısı/Sinanpaşa Pasajı

Beşiktaş merkezde yer alan ve Kartal Heykelli çarşı olarak herkes tarafından bilinen Beşiktaş çarşı içinde çok fazla mağaza ve bir o kadar pasaj yer alıyor. Bunlardan en çok bilineni ve tercih edileni Sinanpaşa Pasajı ki bu pasaj içerisinde kendinizi kaybedeceğinizi garanti ediyoruz. Bu pasajlarda Asos, Bershka, Topshop gibi birçok markanın ikici kalite ve yeni sezon ürünleri yer alırken, dünya markası olan ürünler de yer alıyor.

5. Opera Onur Pasajı

Opera Onur Pasajı, yılların pasajıdır. Bu kadar mağaza açılmadan önceki  dönemlerde neredeyse tek giyim adresiydi. Kadıköy’de alışveriş yapacaksanız herkesin adını bildiği bir pasaj. Günümüzde eskisi kadar yoğun olmasa da müdavimlerinin her daim vazgeçemediği bir pasajdır diyebiliriz. En sevdiğiniz ünlü markanın ürünlerinin birebir aynısı, sezonunda daha uygun fiyata sahip olmak istiyorsanız mutlaka burada yer alan dükkanlara bakın.

6. Beylik Pazarı

Taksim, Kadıköy gibi yerler uzak geliyorsa, Beylikdüzü’ndeki Beylik Pazarı tam size göre. Namı diğer sosyete pazarı olarak da bilinen pazardan genelde ünlüler de alışveriş yapıyor. İvana Sert, Seren Serengil ve daha birçok ünlüyü burada görmeniz mümkün. Hafta sonu pazar günleri açık olan Beylik Pazarı’na gitmek isteyenler için belediye de kolaylık sağlamış ve pazara ulaşmak için servis hizmeti koymuş. Beylik Pazarı’nda tekstil eşyası, aksesuar, kıyafet, ayakkabı, çanta, kozmetik, dekorasyon eşyası bulabilirsiniz.