Güzellik rutininizi özel kılmanın 8 yolu

guzel-kadin

Kadınların en büyük tutkularından biri güzel görünüp sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde kavuşmak. Bunun için gerek cilt, gerek saç bakımı için çeşitli bakımlar yapıp dururlar. Herkesin kendine has bir güzellik rutini vardır. Biz de bu anlamda size küçük tüyolar vermek istedik. Önerdiğimiz bu uygulamalarla güzellik rutininizi biraz kişiselleştirip kusursuz bir cilde ve görünüme sahip olabilirsiniz.

1.Vücut kreminizi bronzlaştırıcıya çevirin
Cildinizi canlandırmak için ellerinize plastik eldiven giyip tüm vücudunuza bronzlaştırıcı bir köpük sürmenize gerek yok. Bunun yerine vücut kreminize bronzlaştırıcı krem ekleyip aynı etkiyi yakalayabilirsiniz. Birkaç damla bronzlaştırıcı krem eklediğiniz nemlendiricinizi vücudunuza sürün ve yarım saate yakın öyle bekleyin. Böylece ışıltılı bir cilde kavuşacaksınız.

2.Profesyonel kavis için mobil uygulamalardan yararlanın
Kaşlarınızın harika görünmesini istiyorsanız, size en yakışan kaş şeklini belirlemek için hareket geçin. Benefit’in Brow Genie uygulaması bu anlamda size yardımcı olabilir. Uygulamaya yüzünüzün resmini ekleyerek size en uygun kaş şekline karar verebilirsiniz. Yüz tanıma özelliğine sahip uygulamada, bölünmüş ekranda kaşlarınızın önceki haliyle olmasını istediğiniz modeli görüntüleyebiliyorsunuz. Bu sayede ideal kavislerin nereden başladığını, nerede tepe noktasına ulaştığını ve bittiğini görme imkanı buluyorsunuz.

3.Farklı formülleri bir araya getirin
Saçınıza şekil verme konusunda ustalaşmaya ne dersiniz? Bunun için farklı formülleri birlikte kullanmaktan çekinmeyin. Hacim verici bir köpük ile saç şekillendirici kremi avucunuzda karıştırarak su dalgası için harika bir formül elde edebilirsiniz. Kremleri karıştırmadan önce arzu ettiğiniz saç modeline karar verin. Sonrasında gerekli olan karışımı yapıp istediğiniz saçlara sahip olabilirsiniz.

4.Haftalık manikürünüze hazır olun
Manikürünü evde yapmayı tercih edenlerden misiniz? Tırnak makasınızı, törpünüzü ve ojelerinizi bir araya toplayıp haftalık tırnak bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz. Mevcut oje renklerinden sıkıldıysanız veya elinizde bulunan ojeler o günkü kıyafetinize uygun değilse, kendiniz yenisini yaratabilirsiniz. Kozmetik markalarında bulabileceğiniz renk pigmentlerini şeffaf oje ile karıştırıp kendi ojenizi oluşturabilirsiniz. Işıltılı bir renk için karışıma sim ilave etmeyi unutmayın.

5.Kendinize özel bir küvet doldurun
Sevdiğiniz kokuları bir araya getirerek evinizde Spa keyfini yaşayabilirsiniz. Bunun için kokulu duş yağları ve banyo tuzlarından yararlanın. Banyonuza katacağınız duş yağları nemlendirici özelliğiyle cildinizi yumuşatırken, kokusuyla ruhunuzu okşayacak.

6.Mükemmel bazı oluşturun
Cilt tonunuza en uygun fondöteni bulduysanız, iyi bir baz için hiçbir engeliniz yok demektir. Mevsim değişikliklerinde cilt tonunuz ile fondöteniniz arasında renk farklılıkları olabiliyor. Bu durumda cilt tonunuzdaki farklılıkları dengeleyecek iyi bir fondötenden destek alın. Bunun için MAC Face and Body fondötenini kullanabilirsiniz. Cilt tonunuza en uygun rengi seçip avucunuza birkaç damla sıkın ve üzerine sık kullandığınız nemlendiricinizden bir miktar ekleyin. Cildinizle benzer görünümü yakalayıncaya kadar karıştırın. Ve ardından yüzünüze uygulayın.

7. Serumunuzu güçlendirin
Yazın uzun süre güneşe maruz kalan cildiniz kuruyup cansız hale gelebilir ya da üzerinde lekeler oluşabilir. Böyle durumlarda cildinize daha özenli bir bakım yapmanız gerekir. Cildiniz kuru ve cansız bir görünüme sahipse, birer damla yoğun C vitamini içeren bir serum ile nemlendirici serumunuzu karıştırarak kullanmayı deneyin. Böylece cilt problemlerinizi kendi yöntemlerinizle çözmüş olacaksınız.

8.Cildinizi kontrol altında tutun
Yüzünüzün derinlemesine temizlik kadar bolca nemlendirilmeye de ihtiyacı vardır. Cildinizin neye ihtiyacı olduğunu belirleyip ona uygun bakım ürünleri edinmenizde fayda var. Cildiniz kuruysa, nemlendirici özelliğe sahip bir temizleyici, yağlıysa yağ dengeleyici bir temizleme jeli kullanmalısınız.