Güzellik malzemeleri saklama fikirleri

Biz bayanlar güzelliğimize çok düşkünüzdür, bu nedenle kozmetik ürünler vazgeçilmez parçalarımızdan biridir. Rengarenk rujlar, allıklar, fondötenler ve kremlerle dolu olan evimizde makyaj ve bakım ürünlerimizi düzenli bir şekilde saklayacak alanlara ihtiyaç duyarız. İşte size birbirinden güzel ve yaratıcı saklama alanı fikirleri:

dolap-banyo

Fonksiyonel bir dolapta saklayın
Farklı genişliklerde çekmece ve raflardan oluşan fonksiyonel bir dolap makyaj malzemeleriniz için biçilmiş kaftandır. Makyaj ve güzellik ürünlerinizi saklamanız için geniş bir yer sağlar. Dilerseniz çekmece içine bölmeli sepetler yerleştirerek eşyalarınızı daha düzenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

vazo-fırca

Vazoları fırçalık olarak kullanın
Makyaj fırçalarınızı, dudak ve göz kalemlerinizi vazo içine koyarak kullanışlı ve hoş bir çözüm yaratabilirsiniz. Daha şık bir görünüm elde etmek için vazonun içine cam görünümlü boncuklar veya çakıl taşları koymayı deneyin.

fırca

Makyaj kutularından faydalanın
Makyaj malzemelerinizi depolama alanlarından biri de makyaj kutularıdır. Farklı modellerde ve değişik tarzlarda makyaj kutularına rastlamak mümkündür. Birkaç gözlü, açılır kapanır makyaj kutularının yanı sıra ahşaptan, çekmeceli ve minik bölmeli makyaj kutuları öne çıkan modellerdendir. Sandığı andıran modeller de oldukça tercih edilir. Makyaj masalarımızı renklendiren bu kullanışlı ve şık kutular aynı zamanda malzemelerimizi derli toplu muhafaza etmemizi sağlar.

makyaj-kutu1

 

makyaj-kutusu

Dosya kutunuzu depolama ünitesine dönüştürün
Sıradan bir dosya kutusu veya gazeteliği güzellik ürünleriniz için kullanmayı hayal eder miydiniz? Ahşap bir dosya kutusu veya gazeteliği banyo dolabınızın iç kapağına monte ettirerek saç kurutma makinesi ve saç şekillendiricileri için harika bir saklama alanı yaratabilirsiniz. Böylece hem yerden tasarruf edecek, hem düzenli bir görünüm sağlamış olacaksınız.

saklama-alanı

Ayaklı pasta tabağında sergileyin
Güzellik ürünlerinizi ayaklı pasta tabağına koymak hiç aklınıza gelir miydi? Oje, banyo lifi, el kremi, sabun gibi makyaj ve bakım ürünlerinizi pasta tabağına yerleştirerek derli toplu bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu yaratıcı fikirle banyolarınıza şık bir görünüm katarken kendiniz için de pratik bir düzen kuracaksınız.

makyaj-stand

Cam kavanozları kullanın
Makyaj malzemelerinizi saklamak için cam kavanozlardan yararlanabilirsiniz. Sık kullandığınız ürünleri farklı boyutlarda cam kavanozlara koyarak saklayabilirsiniz. Kavanozlar toka, tarak, ruj gibi ürünleri muhafaza etmeniz için de idealdir.

kavanozlar

kavanoz (1)