Güzel görünmek isteyen kadınlar için uzmanlardan 4 tüyo

2013-kis-makyaj-trendeleri

Dünyaca ünlü makyaj artisti Pat McGrath, aceleniz olduğunda nasıl makyaj yapmanız gerektiğinden seksi bir görünüm kazandıran kedi gözü makyajına kadar pek çok güzellik tüyosu hakkında bilgi veriyor. Prada, Dior ve Dolce Gabbana gibi ünlü moda devleriyle çalışan ünlü makyaj artisti, makyaj ve güzellik trendlerini belirliyor.

Fazla zamanınız yok ve güzel görünmek istiyorsunuz…

“Öncelikle yüzünüze cildinizi besleyen etkili bir cilt maskesi uygulayın. Ardından nemlendiricinizi sürün. Evden çıkmadan önce göz altlarınızı kapatmayı unutmayın. Hafif bir fondötenle kusurları kapatın ve kahverengi/siyah tonlarında bir far ve maskara ile bakışlarınızı belirginleştirin.”

Acil bir toplantı ya da iş çıktı, şahane görünmek istiyorsunuz…

“Seksi dudaklara sahip olmak için rujunuzla dudak nemlendiricisini karıştırın. Kapatıcı olarak fondöteninizi kullanın. Dikkat etmeniz gereken nokta kesinlikle mat bir fondöten kullanmak.”

Fondöten sürerken nelere dikkat etmeli?

“Fondöteni her zaman fırça kullanarak uygulayın. Daha sonra dağıtmak ve yüzünüze yedirmek için parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Problemli bölgelere bir kat daha fırça ile geçiş yapabilirsiniz.”

Kusursuz kedi gözü makyajı yapmak için nelere dikkat etmek gerekir?

“Kalın uçlu bir eyeliner kullanın. İstediğiniz şekli kolay çizmek için öncelikle göz kalemini tercih edebilirsiniz. Daha sonra üzerinden eyeliner ile geçiş yapın. Hataları ortadan kaldırmak için pamuklu çubuktan yardım alabilirsiniz.”