Güzel bir bahçe dekorasyonu için 8 öneri

Eskiden bahçeler sadece bahar ve yaz aylarında kullanılan alanlardı. Ancak günümüzde bahçe dekorasyonları ile birlikte kış bahçeleri denilen alanlar inanılmaz bir boyut kazandı bahçeler yaz kış, her an keyifle kullanılabilecek alanlar haline geldi. Ve yine bahçe dekorasyonları ile yaratılan birbirinden güzel bahçeler evlerinin önünde küçükte olsa bir bahçesi bulunan herkesi yeni düzenlemeler ile harekete geçirdi. Böylece bahçe sahibi olan herkes, en güzel dekorasyonları yapabilmek için araştırmalara koyuldu. Dışarıdan bakıldığında oldukça masraflı gibi görünen dekorasyon uygulamalarının aslında birçoğunu kendiniz de yapabilirsiniz. Ama bir peyzaj ile çalışarak yapılan dekorasyonlar elbette en güzeli olacaktır. Sizde en güzel bahçe benim olmalı diyorsanız kolları sıvayın ve yazımızı okuyarak işe başlayın.

bahce

• Bahçe dekorasyonlarında kullanılan malzemeler oldukça çeşitlidir. Hangi bölümde ne kullanacağınızı biliyor olmanız ise seçimleri yapmanızda size kolaylık sağlayacaktır. Çünkü unutmayın ki görsellik her zaman önemlidir ancak insanların kendini en rahat hissettiği yerlerden biri olan bahçelerin kullanım açısından da doğru dizayn edilmesi gerekir. İlla güzel oluyor diye işe yaramayan parçaların kullanılması veya kullanılması gereken parçanın hangi malzemeden üretildiğinde en kullanışlı olduğunu bilmek bahçe dekorasyonlarının uzun soluklu olmasını sağlayacaktır.

• Bahçe dekorasyonunun da her alanda olduğu gibi belirli bazı uygulamaları vardır. Güzel ve canlı bir yeşil zemin her dekorasyon çalışmasının ilk aşamasıdır. Kaliteli topraklarla, sürekli sulanan ve özen gösterilen çim zeminler kullanacağınız her türlü dekorasyon malzemesine de can katacaktır.

bahce-dekorasyonu

 

  • Bahçenizde olmazsa olmazlardan biri de mobilyalardır. Ancak bahçe mobilyalarınızı seçerken son derece özenli olmanız gerekir. Bahçenizde oturma alanını nereye konumlandıracağınızı belirleyip mobilya seçimini ona göre yapmalısınız. Eğer büyük bir bahçeniz varsa, koltuklu bir mobilya takımı sizin için ideal olacaktır. Yine bahçeler için üretilen özel tek kişilik salıncaklar ise mobilyalarınızı tamamlamak için ideal bir seçim olabilir.

yurume-yolu

  • Bahçe içerisinde yürüme yollarının mutlaka bulunması gerekir. Alanınıza göre belirlenecek olan yolların yönü ve uzunluğu ne olursa olsun, hem bahçenize bir hava katacak, hem de çimlerinizin zarar görmesini engelleyecektir.

bahce-kopru

  • Küçük süs havuzları ve hatta bu havuzlar üzerinde konumlandırılacak olan küçük tahta köprüler, büyük bahçelerde güzel etki yaratmaktadır.

cicek-bahce

  • Renkli çiçekler konusunda özgürsünüz. İstediğiniz tarzda renkli çiçekler dikebilirsiniz.
  • Yere dikilen çiçeklerin dışında renkli saksılar içerisine dikeceğiniz çiçekleri, bahçenizin farklı alanlarında konumlandırabilirsiniz.
  • Bahçeler gece kullanımlarında oldukça keyiflidir. Bu nedenle en güzel bahçe dekorasyonları için iyi ışıklandırmalar şarttır.