Genç odası dekorasyonu

renkli-oda
Genç yatak odaları deyince kişisel zevklerin daha ön plana çıktığı, daha yaratıcı ve özgün detayların buluştuğu bir dekorasyon akla gelir. Genç odalarının dekorasyonu kişinin ruh haline ve beğenilerine göre değişkenlik gösterebilir. Kimisi enerjik ve renkli bir oda severken, kimisi sade veya zarif çizgide veya modern tasarımlı bir odadan hoşlanabilir. Sizler için hazırladığımız alternatiflere gelin bir bakalım.

turuncu-oda

Enerjik ve hareketli biriyseniz bu yapınızı odanıza da yansıtabilirsiniz. Canlı renkler, sevimli aksesuarlarla odanızda dinamik bir hava yakalayın. Bunun için turuncu ve mavi uyumundan faydalanabilirsiniz.

harf-ayna

Eğer odanızda sizi yansıtan bir obje olmasını istiyorsanız duvara asılan harfli aynaları tercih edebilirsiniz. Yatak başınızın üstündeki boş duvara baş harfinizden oluşan harfli bir ayna asarak şık bir görünüm yakalayabilir, aynı zamanda size özel bir objeye yer vermiş olursunuz.

genc-odasi-4

Komodin, çalışma masası ve rahat bir koltuk her yatak odasının olduğu gibi genç odalarının da vazgeçilmez parçalarıdır. Birbirine takım mobilyalar kullanmak yerine gençlerin tarzına uygun özel parçaları bir araya getirerek farklı ve hoş bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

paris-oda

Odanızda sevdiğiniz bir objeyi veya şehri yansıtan figürlere yer verebilirsiniz. Örneğin; Paris’i çağrıştıran objelerin yer aldığı sevimli bir duvar kağıdıyla odanızı süsleyebilir, beyaz dolabınızı Eyfel kulesi şeklinde yapıştırıcılarla renklendirebilirsiniz. Odanızda yerden tasarruf etmek için yatak başınızın arkasında ve yanında raf ünitesi kullanarak kitaplarınız ve aksesuarlarınız için şık bir saklama alanı oluşturabilirsiniz.

yatak-odasi

Kitaplarınızı saklamak için kullanışlı ve yer kaplamayacak bir alan arıyorsanız yatak ucunuza koyacağınız bazalı bir puf oldukça işinizi görecektir. Kitaplarınızı illa sergilemek istiyorsanız, üzerini minderle tamamlayacağınız alçak, açık raflı dolabı puf olarak kullanabilirsiniz.

koltuk-oda

Gençler, odalarında arkadaşları ile sohbet edip çay kahve içeceği oturma köşeleri olmasını da arzu eder. Eğer yeterli alanınız varsa güzel bir koltuk ve sehpa ile hoş bir dinlenme alanı oluşturabilirsiniz.

calısma-alani-2

Gençlerin işi gücü ders çalışmak olacağından odasında rahat bir çalışma alanı oluşturulmalıdır. Çalışma masasını pencere önüne yerleştirmenizi öneririz. Gün boyu ışık alacak pencere önünde daha enerjik ve zinde bir çalışma gerçekleştirebilirler.

kara-tahta

Genç odasında su yeşili, beyaz ve pembe gibi pastel tonları kullanarak iç açıcı ve romantik bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz. Country tarzını seven biriyseniz eskitme su yeşili bir dolap ve beyaz bir komodin odanız için harika bir seçim olacaktır. Yazmayı, çizmeyi seviyorsanız bu zevkinizi dekorasyonunuza da yansıtabilirsiniz. Yatak başınızda kara tahtadan oluşan bir çerçeveye yer vererek odanıza bambaşka bir hava katabilir, aynı zamanda yazı ve çizim keyfinizi doyasıya yaşayabilirsiniz.