Fiat’ın Sevimli Kompaktları Panda ve Punto

punto

Fiat, son zamanlarda 500 serisiyle öne çıksa da , A ve B sınıfı kompakt araçlarıyla dikkat çekiyor. Küçük araba severlerin tercihi Fiat Panda ile B sınıfının iddialı modellerinden Fiat Punto, kullanışlılık, konfor ve güvenlik adına araç sahiplerinin beklentilerini karşılıyor. Sizler için Fiat’ın bu iki güzel modelini inceledik.

Panda
Adı gibi sevimli bir görünüme sahip Panda, renkli çerçevesi, geniş eşya gözü barındıran ön paneli, yukarı yerleştirilmiş vites kolu, değişik tarzda el freni ve daha birçok detayıyla şık ve kullanışlı bir iç mekan sunuyor.
Fiat Panda, 1.2 69 hp, 1.3 multijet 75 hp start & stop, 1.3 multijet 80 hp start & stop, 0.9 Twinair Turbo 85 HP Start & Stop Dualogic olarak 4 farklı motor seçeneğine sahip. 4×4 çekiş gücü sağlayan 5+geri şanzımanı bulunuyor.
Fiat Panda, yakıt tüketimi açısından da iddialı. 1.2 benzinli motorda 100 km’de ortalama 5.2 LT, 1.3 multijet’de 100 km’de ortalama 4.7 LT yakıt sarfiyatı yapıyor.

Dualdrive City fonksiyonlu direksiyon, Start & Stop sistemi, akıllı yakıt sistemi, yükseklik ayarlı emniyet kemeri, otomatik klima + polen filtresi, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, “Follow me home” farlar, yol bilgisayarı ve daha birçok özelliğiyle konforlu bir sürüş imkânı sağlıyor.

Yeni Panda, teknolojik donanımlarıyla da kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Direksiyondan kumandalı Bluetooth teknolojisi ile ellerinizi direksiyondan ayırmadan dinlediğiniz frekansı veya şarkıyı değiştirebilir, telefon görüşmelerinizi rahatça yapabilirsiniz. USB portlu MP3 çalar ve AUX girişine ise harici disk veya uyumlu diğer cihazlarınızı rahatlıkla bağlayarak dilediğiniz müziği dinleyebilirsiniz. Ayrıca Blue&Me™ sistemi sayesinde gözünüzü yoldan ayırmadan güvenle konuşup SMS’lerinizi dinleme imkanınız var.
Eğer küçük, sevimli ve aynı zamanda kullanışlı bir araç arıyorsanız, Panda’yı tercih edebilirsiniz. Panda fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.fiat.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Punto
Fiat Punto, farklı renklerde boyanmış çerçeveleri, kumaş kaplı kapı panelleri, değişik döşeme seçenekleri ve koltuk malzemeleri ile yepyeni bir görünüme sahip. Kompakt boyutuyla son derece kullanışlı olan otomobil, şık tasarımıyla da göz dolduruyor.
Punto, motor gamındaki performansı ve teknolojik yenilikleriyle çevreye ve bütçeye duyarlı bir tutum sergiliyor. Punto’nun Start&Stop sistemi bunun en iyi kanıtı. Bu sistem sayesinde, trafikte araç hareketsizken otomobilin motoru otomatik olarak duruyor. Böylece yakıt tüketimi %10 oranında düşerken, CO2 salınımı %4 oranında azalıyor.
1,2 69 HP, 1,4 Fire 79 HP ve 1,3 Multijet 16 V 75 HP motor seçenekleri sunan otomobil 5 İleri + 1 geri şanzımana sahip. Fiat Punto yakıt açısından da oldukça tasarruflu. 1.4 Fire’da 100 km’de ortalama 5.7 lt,1.3 Multijet’de ortalama 4.2 lt yakıt tüketimi sağlıyor.

Punto’da güvenli bir yolculuk için gereken her şey düşünülmüş. Sürücü diz hava yastığının standart olarak sunulduğu araçta, ABS, EBD, ASR/MSR/HBA, yan ve perde hava yastıkları, viraj içini aydınlatan otomatik ön sis farları, yokuşlarda kaymayı önleyen Hillholder sistemini kapsayan ESP gibi çeşitli güvenlik donanımları mevcut.

Punto, bilgi ve eğlence donanımlarıyla da dikkat çekiyor. Araçta Blue&MeTM’nin son jenerasyonu Blue&MeTM-TomTom bulunuyor. Bu otomobile entegre bilgi-eğlence sisteminin pratik ve dokunmatik ekranı aracılığıyla telefonunuzu, navigasyonu ve sürüş sırsında gerek duyabileceğiniz birçok bilgiyi yönetebiliyorsunuz.

Fiat Panda ve Punto hakkında daha detaylı bilgiye fiat.com.tr adresinden ulaşabilir, bu iki modele uygun ödeme koşularıyla sahip olabilirsiniz. Fiat’ın diğer modellerinde de yıl sonu kredi ve ödeme kolaylıkları var. Yıl sonu araba kampanyaları hakkında detaylı bilgiye www.fiat.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.