Evinize yenilik katmanın 5 basit ve hesaplı yolu

Evinizin dekorasyonunu değiştirmek istiyorsanız küçük dokunuşlar ve hesaplı çözümlerle  mekanınıza yenilik katmanız mümkün. Sizin için hazırladığımız kolay ve hesaplı 5 öneriyle tanışın.

perde

Perdeleri değiştirin

Evinizin dekorasyonunu biraz olsun değiştirmek istiyorsanız işe perdelerden başlayabilirsiniz. Evinizin herhangi bir odasında kullanacağınız uçuk pembe veya açık yeşil tonunda bir perde odanıza huzurlu ve romantik bir hava katmanızı sağlayacaktır. Mutfağınızdaki yeni perdenizi uygun renklerde minder ve yastıklarla tamamlayarak sıcak ve dinamik bir ortama kavuşabilirsiniz.

Renkli aksesuarlar kullanın

Yatak odasında pastel tonlarda bir yatak örtüsü ve ona uygun tonda aksesuarlar kullanarak farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Örneğin; Yatak örtünüze uygun, canlı renkte bir abajur odanızın havasını bir anda değiştirebilir.

abajur-salincak

Bahçe mobilyalarını evinize taşıyın

Salıncak sandalyeler gibi dış mekan mobilyalarına evinizde yer açın. Uygun bir odanızın cam kenarında salıncaklı bir köşe oluşturarak huzurlu bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Hasır sandalye veya salıncaklarınızı minder ve yastıklarla süsleyerek odanıza sıcacık bir görünüm katın.

renkli-sandalye

Canlı tonlarda bir mobilya kullanın

Salonunuzu canlı renklerde bir parçayla hareketlendirin. Mesela kırmızı renkte sallanan bir koltuk gibi ilgi çekecek bir parça ile salonunuza yenilik katmanız mümkün. Yeni bir parça alabileceğiniz gibi, mevcut mobilyanızın rengini değiştirerek de bu görünüme kavuşabilirsiniz. Aynı şekilde renkli bir orta sehpa da odanıza farklı bir hava katacaktır.

duvar-kagidi1

Duvarınızı duvar kağıdıyla kaplatın

Yatak odanız veya salonunuzda duvarınızın bir bölümünü desenli ve renkli bir duvar kağıdıyla kaplatın. Yatak odanızda duvar kağıdınızla uyumlu bir makyaj masası ve aksesuarlar kullanarak sevimli ve enerjik bir oda yaratabilirsiniz.