Erkeklerin Hoşlandığını Anlamanın 5 Yolu

goz-temasi

Erkeklerin oldukça basit bir şekilde anlaşılabilen canlılar olduğunu söyleyebiliriz. Hareketlerine bakarak tutkularını, arzularını ve hislerini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Kadınların aksine erkeklerin duygularını açıkça belli edebildiklerini söylemek mümkündür. Ancak buna rağmen bazı kadınlar erkeğin kendisinden hoşlanıp hoşlanmadığını anlama konusunda sıkıntı çekebilir. Erkeklerin hoşlandığını anlamanın 5 yolu sayesinde bir erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

  • Göz Teması: Flört etmenin en belirgin özelliği kesinlikle göz temasıdır. Eğer karşınızdaki erkek size uzun süreler boyunca bakıyor ve sıklıkla bu erkekler göz göze geliyorsanız, aranızda bir elektriklenme olduğu anlamını çıkarabilirsiniz. Bir erkeğin size bakması ve incelemesi sizden hoşlandığının açıkça göstergesidir.
  • Meraklılık: Sizinle konuşurken sürekli olarak hakkınızda yeni bir şeyler öğrenmeye çalışan erkek sizi tanımaya çalışıyor demektir. Bir erkek sizi durup dururken tanımaya, aileniz, arkadaşlarınız ve hobileriniz hakkında bilgi edinmeye çalışmaz. Bunlar sizden hoşlanan bir erkeğin davranışlarıdır. Sizi merak edip nasıl bir kişi olduğunuzu anlamaya çalışan erkeğin sizden hoşlandığını düşünebilirsiniz.
  • Temas: Konuşurken ya da bir şeyler yaparken sürekli sizinle el temasında bulunuyorsa bunun tesadüf olmadığını düşünebilirsiniz. Elbette bir kez gerçekleşen bir durum için tesadüf olarak düşünebilirsiniz. Ancak sürekli tesadüfen (!) elinize değmesi, konuşurken omzunuza ya da kolunuza dokunuyor olması erkeğin size doğru itildiğinin, yani sizden hoşlandığının açık bir göstergesidir.
  • Arkadaşları ile tanıştırmak: Bir erkek kesinlikle gerçekten hoşlanmadığı bir kızı sosyal çevresine sokmak istemez. Eğer bir erkek sizi arkadaş ortamına sokmak ve onlarla tanıştırmak istiyorsa arkadaşlarının sizin hakkınızda ne düşüneceğini bilmek istiyor demektir ve bu oldukça güzel bir adımdır.
  • İlk mesajı atmak: Erkeklerin mesaj atmaktan hoşlanmadıkları bir gerçektir. Ancak bir erkek sizden telefon numaranızı aldıktan sonra ya da görüşmenizden sonra ilk mesajı atıyorsa bu erkeğin sizden hoşlandığını düşünebilirsiniz. Elbette bunun için 1 hafta 10 gün beklemişseniz sizden hoşlandığını düşünmeniz yanlış olacaktır. Bir erkek hoşlandığı zaman hemen tekrar görüşmek isteyecek ve bunun için de hızlı bir biçimde dönüş yapacaktır. İşi olabilir diye düşünmeyin, en azından bir mesaj atabilir.