Erkekleri mutlu etmek için 5 tüyo

mutlu-cift

Tüm insanlar mutlu ve sağlıklı bir ilişki için karşısındaki kişiyi mutlu etmek ister. Erkekler mutlu olunca kadınların mutlu olması daha da kolaylaşır. Mutlu olan bir erkek karşısındakini de mutlu etmeyi isteyeceğinden bir erkeğin ilişkide mutlu olması büyük bir önem taşır. Bu konuda size vereceğimiz 5 tüyo ilişkinizin kalıcılığı bakımından oldukça işinize yarayacak.

1- Takdir edip onaylamak: Erkekleri kadınlar tarafından onaylanıp takdir edilmekten hoşlanır ve hatta buna ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple başarıları büyük olsun ya da olmasın erkekler övgü duymaktan hoşlanırlar. Üstelik erkeklerin kendilerinin beğenilmediği ve kendilerini başarılı hissetmedikleri ortamlarda bulunmamak gibi bir alışkanlıkları bulunmaktadır. Onların hayatınızda kalmasını istiyorsanız ne kadar küçük bir başarı olsa da gerçekleştirdikleri işlerde onları onaylayıp takdir etmenizin faydalarını görebilirsiniz.

2- Güvendiğinizi hissettirmek: Karşısındaki kişinin kendisine güvendiğini hisseden erkekler bu kişilerle yakın olmaya çalışırlar. Ancak bunun tersi olduğu durumlarda pek çok hata yapmaları ve kendilerine güvenmeyen kadından uzak durmaları söz konusu olabilmektedir. Güvensizliğin erkeklere acı veriyor olması ve erkeklerinde kendilerine acı veren bir kadınla yakın olmak istememesi sebebi ile onlara güvendiğinizi hissettirmeniz yararınıza olacaktır.

3- İhtiyaç duyulduğunu hissettirmek: Kadınların bazı durumlarda erkeklerden bir adım geride durmaları ve bazı konularda erkekten daha başarısız olduklarını kabul etmeleri gerekir. Bu sayede kadının kendisine ihtiyacı olduğunu düşünen erkek onu koruma ve ona yardım etme içgüdüsüyle hareket eder. Bu da kadının bir taşla iki kuş vurması anlamına gelir. Ancak kendinizi çok da zavallıymışsınız gibi göstermeniz karşınızdaki kişinin sizden sıkılmasına neden olabilecektir.

4- Akıl vermemek: Her şeyin doğrusunu siz biliyormuşsunuz gibi davranmanız ve sürekli olarak bir erkeğe akıl vermeye kalkmanız karşınızdaki erkeğin gururunu zedeleyecektir. Ayrıca kendisine ve fikirlerine saygı göstermediğinizi, sizin kadar zeki olmadığını düşündüğünüzü algılamalarına sebep olacağından bu durumda erkeğin sizden uzaklaşması söz konusu olacaktır. Erkeklerin zeki kadınlardan hoşlandığını ancak kendinden zeki kadınlardan hoşlanmadığını bilmeniz gerekir. Kendinden zeki olduğunu düşünen kadınlar erkeğin kaçmak istemesine neden olacaktır.

5- Suçlamamak: Bazı konular daha sıcakken konuşmak bazen zararlı çıkmanıza sebep olacaktır. Özellikle de karşınızdaki kişinin haksız kendinizin de haklı olduğunuzu düşündüğünüz zamanlarda karşınızdaki kişiye sinirle suçlayıcı davranmanız sizden uzaklaşmasına sebep olacaktır. Bu gibi durumlarda hem kendinize hem de karşınızdaki erkeğe biraz zaman verip karşınızdakini suçlamadan konuşmanız daha doğru olacaktır.