Enerjik bir stil yaratmanın 6 yolu

renkli-kombin

Göz alıcı baskılılar, çarpıcı maviler, modern çizgililer, iddialı turuncular, sevimli çiçekliler, yırtık jeanler, zarif güpürler ve daha fazlası ile bu yaz her zamankinden çok daha renkli bir koleksiyon karşımızda. Stilinize biraz renk, biraz enerji katmak istiyorsanız, uymanız gereken birkaç küçük kural var. Bu basit tüyolara kulak vererek son derece havalı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

1.Canlı renkler kullanın
Turuncu, mavi, yeşil gibi baskın renkler enerjik ruhunuzu yansıtmak için ideal. Canlı tonlar ile hem yazın ritmine ayak uydurur, hem de stilinize hareket katabilirsiniz.

turuncu-ceket

 

2.Çizgililere başvurun
Çizgili kıyafetler yaz kış severek tercih ettiğimiz parçalardan. Özellikle yazın marin etkisi veren lacivert-beyaz çizgililer ile dinamik bir havaya sahip sarı-siyah ve beyaz çizgili parçalar ön plana çıkmakta. Enine çizgili bluzlar veya elbiselerle stilinize hareket katarken, aynı zamanda modern bir şıklık yakalayabilirsiniz.

cizgili-elbise-2

Kısa boyluysanız, dikey çizgili modellerle boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz. Dikey çizgiler üst bedeninizin de daha ince görünmesini sağlayacaktır.

Stilinize biraz renk katmak istiyorsanız, çizgili bluzunuzu canlı renk pantolonlarla giymekten çekinmeyin. Görünümünüzün geri kalanını sade tuttuğunuz sürece sorun yok.

3.Pastelden şaşmayın
Gök mavisi, toz pembe ve açık sarılar bu sezon hemen her yerde karşımıza çıkıyor. Sezona damgasını vuran pastel tonlarla hem masum hem de çarpıcı olmayı başarabilirsiniz. Saks mavisi ile sarıyı bir araya getirerek iddialı bir kombinasyon yapabilir, pudra pembe ve mint yeşili ile masumiyetinizi ortaya koyabilirsiniz.

pastel-kombin

4.Eğlenceli parçalara yönelin
Söz konusu stilinize biraz renk katmak ise eğlenceli parçalar kullanmadan olmaz. Yazın enerjisini yansıtan büyük hasır şapkalar, aynalı camlı güneş gözlükleri, renkli çantalar ve desenli elbiseler ile neşeli bir görünüm elde edebilirsiniz.

pembe-canta

5. Gömlekleri bağlayın
Geçmişten günümüze gelen trendlerden biri de gömlek bağlama. İlk olarak sokak modasını etkisi altına alan gömleği belden bağlama akımı, şimdilerde tüm markalara ilham kaynağı olmuş durumda. Yüksek bel pantolonlarınızın üzerine belden bağlı bir gömlek giyerek 70’lerin havasını estirebilirsiniz.

gomlek

6.Jean cazibesini yakalayın
Zamansız trendlerden biri olan denim tutkusu her daim devam ediyor. Pantolonlardan gömleklere, eteklerden elbiselere kadar her jean parçanın ayrı bir güzelliği var. Ancak bu sezonun yıldızı hangisi derseniz, tabii ki jean elbiseler. Kot elbiseler ile kendinizi hem şık hem de son derece rahat ve özgür hissedebilirsiniz.

kot-elbise