Dekorasyonda berjer kullanımı

Özellikle ingiliz tarzı dekorlarda karşımıza çıkan berjerler, kendine has asaletiyle tekli koltuklardan ayrı bir havaya sahiptir. Evinizin her alanında berjerlere yer vererek şık ve hoş köşeler oluşturabilirsiniz. Ancak berjer kullanırken size yardımcı olacak birkaç püf noktayı bilmenizde fayda var.

berjer-2

Berjeri koyacağınız alanın yakınında mutlaka bir aydınlatma bulundurun. Keyifli sohbetlere daldığımız, kahvemizi alıp kitap okuduğumuz alanlardan biri olan bu dinlenme köşesini daha konforlu ve canlı hale getirmek için aydınlatma elemanı kaçınılmazdır.

iki-berjer

Klasik tarzda dekore edilmiş bir odanız varsa, odanızın bahçe kapısı veya pencereye bakan bölümüne iki berjer yerleştirip ortalarına uygun tarzda bir sehpa koyarak şık bir köşe hazırlayabilirsiniz. Sehpa üzerinde çiçek veya çerçeveler kullanarak sıcak bir ambiyans yaratabilirsiniz.

desenli-berjer

Çiçek desenli berjerler kullanmak istiyorsanız odanızın duvarını beyaz veya uçuk pembe tonlarında tercih etmelisiniz. Böylece hem ferah hem de huzurlu bir hava yakalayabilirsiniz. Çiçek desenli tekli berjerinizi şık bir şifonyer ile tamamlayabilirsiniz.

yatak-odasi-berjer

Yatak odanız ve çalışma alanlarında da berjer kullanabilirsiniz. Yatak odasında pencere önüne veya yatağın ayakucuna karşılıklı iki berjer koyarak eşinizle hoş vakitler geçirebilirsiniz. Çalışma alanlarına konfor ve şıklık katmak için de berjerlerden yararlanabilirsiniz.

sömine-berjer

Salonunuzda veya oturma odanızda bulunan şöminenin başı berjer için idealdir. Şöminenin yanı başına iki berjer koyarak sevdiklerinizle oturup hoş sohbetler edeceğiniz keyifli bir köşe oluşturabilirsiniz.

berjer-giris

Evinizin girişinde, kapının yanında bulunan boş alanı berjer ve şifonyer ile şık bir karşılama mekanına çevirebilirsiniz. Hem böylelikle eve gelenlerin ayakkabılarını kolayca çıkarıp dinlenebilecekleri bir alan da yaratmış olursunuz.

Deniz manzaralı bir eviniz varsa, berjerleri manzarayı görecek şekilde yerleştirmenizi öneririz. Çayınızı kahvenizi bu büyüleyici manzara eşliğinde içmenin tadı bir başka olacağı kesin.

berjer-7

Eski berjerlerinizi vermeye kıyamıyorsanız yüzlerini değiştirerek onlara yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. İstediğiniz desende ve kumaşta kaplatarak evinizin tarzına uygun bir görünüme sokabilirsiniz. Berjerinizin yanında ayaklı lamba ve sehpaya yer vererek şık bir köşe oluşturabilir, duvarda göz alıcı bir tablo kullanarak bütünlük yakalayabilirsiniz.